Онлайн-трансляції

Коли комунальний транспорт уже несе загрозу: біля залізничного вокзалу у тролейбусі тріснула шина - постраждали пасажири

 

У тролейбусі 89-го року випуску, який торік пройшов так званий середній ремонт, травмувалися четверо пасажирів. Усе трапилося сьогодні вранці, біля залізничного вокзалу у Чернівцях.
Хоча пробіг машини - 44 тисячі кілометрів при нормі у 77. Та й колеса ще своє не від’їздили, кажуть фахівці. На місце події одразу викликали поліцію та швидку.
Пані Наталія, яка керувала тролейбусом, не розуміє, чому це сталося - з кабіни водія нічого видно не було.
Постраждали четверо людей. Одну жінку довелося прооперувати, розповіли у тролейбусному управлінні.
Тим, кому довелося звернутися по допомогу до лікарів, тролейбусне управління обіцяє компенсувати всі витрати.
Поки що причин аварії не з’ясували. Тролейбус уже доправили в депо, де будуть проводити експертизи. Можливо, скат луснув через наїзд на бруківку або люк, припускає пан Михайло.
Та постраждали пасажири саме цього тролейбуса, ймовірно, не вперше. Два роки тому пані Валентина їхала у цій же машині і з цим же водієм.
- На зупинці поштамт мені треба виходити. Я виходжу з тролейбуса. Я ногу на бордюр кладу, а вона зразу рвонула і дверима мені другу ногу винесло - і я падаю спиною на бордюр, - розповіла Валентина Космачевська, чернівчанка.
Жінка тоді втратила свідомість на кілька хвилин. А на допомогу вибігли колеги. Вони і надали першу допомогу. А ось водій, каже пані Валентина, навіть не підійшла.
- Вона здалеку підійшла, подивилась і поїхала далі. Закінчилося все це операцією, - сказала Валентина Космачевська, чернівчанка.
Коли ж уже після операції, яка, до слова, обійшлася недешево, подзвонили в управління, там сказали, що компенсувати жодних витрат не можуть.
- Він каже: "Ви вже не можете це довести. Треба було брати понятих". Є колеги, які підняли. Треба було в перший день, а то операція і стільки всього. Не кажучи вже, скільки коштує ця операція, - зауважила Валентина Космачевська, чернівчанка.
Керівник тролейбусного управління повідомив, що наразі у відрядженні. Тож з’ясувати, чому постраждалій не компенсували збитків, ми не змогли. Юрист же пояснює: терміни не збігли, бо строк позовної давності становить 3 роки. І пані Валентина мала право на компенсації - і витраченого на лікування, і моральну.
- Для цього треба зафіксувати місце події і довести, що ви були там і постраждали саме від цієї пригоди, - пояснив Олександр Маркідонов, юрист.
І якщо поліцію на місце пригоди не викликали, то люди, які допомогли пані Валентині підвестися і надали допомогу, можуть свідчити. Окрім того, потрібні виписки з лікарні.
Та попри це, каже юрист, є питання й іншої відповідальності - моральної. Бо якщо юридична виключно на тролейбусному управлінні, то з моральною трохи складніше.
І це питання не лише до керівників управління і водіїв та інженерів, а до депутатів міськради, які продовжують лобіювати закупівлю тролейбусів 89 року випуску. 

    21.06.2017
Коментарі (0)
оновити код
Додати коментар:
Ім'я:
Код:
зареєстровані користувачі не вводять код перевірки (зареєструватися).
вхід для зареєстрованих користувачівВхід