Онлайн-трансляції

Система охорони здоров’я чи хабарів? (ВІДЕО)

 

Напередодні ухвалення надважливих законопроектів, люди у 55 містах країни вийшли на підтримку медичної реформи. Символічну акцію "Година смерті" влаштували з вимогою змінити якість лікування в державі. У результаті Верховна Рада, хоч і не одразу, але схвалила у першому читанні проект докорінної зміни системи охорони здоров’я.
- Ми зробили перший крок і проголосували, 227 голосів віддали за те, щоб медична реформа нарешті розпочалася, - повідомив Андрій Тетерук, народний депутат України.
Щоправда, проект щодо бюджетних змін обранці відхилили, і тим самим підвісили медичну реформу у повітрі. Питання запровадження нововведень у системі охорони здоров’я розділило Парламент. А представники деяких політсил взагалі намагались зірвати голосування та блокували трибуну. Проти медичної реформи виступили радикали, "Опозиційний блок" та бютівці.
- Намагались відстоювати інтереси певних осіб. Тих, хто отримував шалені статки з дій фармацевтичної мафії, - зазначив Андрій Тетерук, народний депутат України.
В. о. міністра охорони здоров'я Уляна Супрун заявила, що без законопроекту 6329 жодних змін не відбудеться, бо не буде коштів. На своїй сторінці у Facebook очільниця МОЗ прокоментувала ситуацію так:
- Це війна двох систем - старої совєтсько-середньовічної та нової європейської. "Сили зла" хочуть не лише заблокувати старт медреформи. Вони хочуть забрати в українців надію на те, що зміни можливі. Вони хочуть зберегти стару систему охорони хабарів, яка їх влаштовує. 227 голосів за законопроект №6327 - це великий удар проти тих, хто роками контролював медицину в Україні. Як результат, провал голосування за другий законопроект та шалений опір змінам. Це показує, що ми на правильному шляху, - написала Уляна Супрун.
Противники реформи кажуть, запропоновані зміни незаконні, бо ж суперечать статті 49 Конституції України, якою передбачена безкоштовна державна медицина.
Доки депутати змагаються у красномовстві, самі медичні працівники кажуть, реформа системи охорони здоров’я, безумовно, потрібна. Ситуація, яка склалася з наданням медичних послуг, потребує докорінних змін - як організаційних, так і економічних, вражають медики.
А Уляна Супрун заяви деяких депутатів про безкоштовну державну медицину назвала лицемірством.
- В Україні немає безкоштовної медицини, ми даємо хабарі за все, навіть за пологи, коли народжується новий українець. Це буде зруйновано, ми перейдемо на легальну систему взаємовідносин у медицині, - заявила Уляна Супрун, виконувачка обов’язків міністра охорони здоров’я.
Сьогодні за державні кошти забезпечують існування лікарень та утримання медпрацівників, а не лікування хворих. Тому у міністерстві хочуть запровадити принцип "гроші йдуть за пацієнтом". Це означає, що кошти виділятимуть на конкретну послугу. Тобто людина сама обиратиме медустанову, яка їй найбільше до вподоби. Далі укладає з сімейним лікарем контракт. А держава, у свою чергу, компенсуватиме медпрацівнику кошти за ті послуги, які він надав.
Що входитиме до гарантованого державою пакета?
Зелений пакет. У нього входить невідкладна допомога, коли є загроза життю, первинна допомога (педіатрія, профілактика та ще до 80% всіх звернень), лікування дітей до 14 років, супровід вагітних та безкоштовні пологи, паліативна допомога в останні дні життя. І все це за рахунок податків.
Є ще синій пакет, який передбачає співоплату держави і пацієнта. Це неекстрені планові послуги, покриття за які поділяє між собою держава і громадянин.
Червоний пакет - це те, що не входить у гарантований пакет, і те, що держава не покриває. Наприклад, це не критичні для людини медичні послуги, такі, як естетична медицина, неургентна стоматологія, звернення до спеціаліста без направлення, ліки без доведеної ефективності.
Розпоряджатися коштами буде новостворена національна служба здоров’я. Також невдовзі медицина перейде в онлайн-режим, тобто працюватимуть уже без паперових карток. Запровадження змін у системі потрібне не лише пацієнтам, а й лікарям.
Тож головна битва ще попереду. Чи підтримають народні обранці медичну реформу у другому читанні та чи внесуть зміни до законопроекту, повідомимо згодом. 

    12.06.2017
Коментарі (0)
оновити код
Додати коментар:
Ім'я:
Код:
зареєстровані користувачі не вводять код перевірки (зареєструватися).
вхід для зареєстрованих користувачівВхід