Онлайн-трансляції

У Чернівцях лікарі із заступником міністра охорони здоров’я обговорювали впровадження реформи медицини (ВІДЕО)

 

Поговорити з лікарями про реформу медицини до Чернівців приїхав заступник міністра охорони здоров’я. Урядовець вважає, що основні зміни можна впровадити, виконавши декілька необхідних нововведень.
- Мова йде про гроші за пацієнтом, впровадження нових клінічних протоколів про зміни системи освіти, про зміни системи екстреної медичної допомоги, про програму "доступні ліки", тощо, - пояснив Олександр Лінчевський, заступник міністра охорони здоров’я України.
Починати зміни потрібно зі страхової медицини та електронного документообігу, вважають чернівецькі медики.
- Якщо людина звертається до сімейного лікаря або до бригади швидкої медичної допомоги, заповнюється електронна картка і вона уже передається далі. І людина вже, коли приходить в інший лікувальний заклад, то лікарі вже бачать причину його захворювання, - зазначив Володимир Єлєнєв, директор Чернівецького обласного центру екстреної медичної допомоги і медицини катастроф.
Утім, пан Володимир зізнається, все це лише теорія. Для практики ж потрібні кошти.
- На місцях в екстреної меддопомоги навіть немає комп’ютерів, немає планшетів. Про це тільки йде розмова наразі, - підкреслив Володимир Єлєнєв, директор Чернівецького обласного центру екстреної медичної допомоги і медицини катастроф.
А лікарі з районів впевнені, без фінансової допомоги жодної реформи не буде. Натомість, кажуть, страхування вже запровадили і практикують.
- Застрахована особа вносить зі своєї зарплати автоматично чи через бухгалтерію, 2% з лікарського середнього медперсоналу та інших працівників. Та 1% від зарплати з людей, які не працюють у сфері охорони здоров'я, - розповів Матвій Плегуца, головний лікар Сторожинецької ЦРЛ.
Відтак застрахувати таким чином змогли вже 5 тисяч пацієнтів, які отримують лікування медикаментами за рахунок внесків. Окремо оплачуються лише обстеження. На обговоренні медреформи бракувало практикуючих лікарів, зазначає Ольга Кобевко. Адже впевнена, зміни найшвидше торкнуться їхньої праці.
- Реформа більше потрібна пацієнтам та практикуючим медикам, бо керівники завжди вміли пристосуватись до умов, - зауважила Ольга Кобевко, лікар-інфекціоніст.  

    07.06.2017
Коментарі (0)
оновити код
Додати коментар:
Ім'я:
Код:
зареєстровані користувачі не вводять код перевірки (зареєструватися).
вхід для зареєстрованих користувачівВхід