Онлайн-трансляції

Успіх реформи децентралізації: дядько з Києва більше не може красти гроші (ВІДЕО(

 

3 роки тому, коли в Україні лише почалась реформа місцевого самоврядування, Рукшинська громада стала однією з перших, яка вирішила об’єднатись.
- Звичайно, це було дуже складно. Дуже часто на той момент у нас були наради, і майже два-три рази на тиждень доводилось їздити, тому що тільки формувалася робота і потрібно було узгоджувати це все, щоб воно більш-менш консолідовано відбувалося в області, - розповів Олег Горбатюк, голова Рукшинської ОТГ.
А все через те, що не було сформованої законодавчої бази. То прийняті положення були не дуже зрозумілими, то зміни до Конституції довго не могли ухвалити.
- Далі ми зіткнулися з тим, що на той момент фактично працювали без правового поля. Тобто багато чим ризикуючи, тобто такі собі першопрохідці, - зазначив Олег Горбатюк, голова Рукшинської ОТГ.
Та, коли розібралися із цим, з’явились нові проблеми. Повноваження на місця передали, а разом із ними держустанови - лікарні та школи. Та от звідки брати гроші на їх утримання, тоді ще ніхто не пояснив.
- Вперше ми взяли на фінансування освіту, медицину. Окрім того, що забрали майно, утримання людей. І на той момент ми впоралися з цим вдало, - зауважив Олег Горбатюк, голова Рукшинської ОТГ.
А три роки потому народні депутати, які працюють у профільному комітеті з питань місцевого самоврядування, приїхали до Чернівців, аби розповісти, що вони вже зробили, та запитати в представників об’єднаних громад, що їм ще потрібно.
- Думаю, що настав час, через 3 роки, вже обговорити перші результати, подивитись, які були помилки, що потрібно доопрацювати. Тому такий круглий стіл конче потрібен. І я дуже радий, що він відбувається у Чернівцях, - підкреслив Максим Бурбак, народний депутат України.
- Нас як комітет понад усе цікавить, що хочуть об’єднані територіальні громади, що їм потрібно для того, щоб вони отримали ті повноваження, які б дозволили їм виконувати свої функції найбільш ефективно. Оскільки саме місцеві громади найближчі до людей, - підкреслив Сергій Власенко, народний депутат України.
А проблем, кажуть, у них не меншає.
- Насправді, вони стикаються з дуже хорошими проблемами. Ми б усі були раді стикатись із такими проблемами. Як впоратись із додатковими грошима, як знову побудувати взаємодію між мешканцями та новими виконавчими органами? Це проблеми, які є правильними, це проблеми росту і результату, - вважає Олексій Гончаренко, народний депутат України.
Тому, кажуть нардепи, новацією задоволені.
- Ми почули сьогодні цифру, зведений бюджет місцевого самоврядування в 2016 до 2015 року, це плюс 50 мільярдів гривень. Це неймовірна цифра, це плюс 50%, настільки виросли ці цифри. І це дає їм можливість будувати садочок, лікарню, покращувати життя людей, - підкреслив Олексій Гончаренко, народний депутат України.
До того ж, вважає Олексій Гончаренко, децентралізація - це антикорупційна реформа.
- Насправді, децентралізація - це є відповідь на питання, що робити, щоб ці гроші не вкрали. Бо дуже легко вкрасти гроші, коли всім керує одна людина, якийсь там дядечко з Києва, - наголосив Олексій Гончаренко, народний депутат України.
Бо ж за кошти відповідає голова, якого усі знають. І якщо він скаже, що гроші підуть на новий садочок, а селяни його не побачать, то знають, із кого питати. І найголовніше, каже нардеп, що чиновники й самі це розуміють. На Буковині вже є майже 2 десятки об’єднаних територіальних громад. Та от Чернівці із цим поки не дуже квапляться.
- Ми - єдиний обласний центр, наскільки мені відомо, який, незважаючи на попередню згоду і прийняття рішення, відмовив в об’єднанні з селом Чорнівка. Ми таке, ми таке, ми б це пережили, а Чорнівку ми підставили. Тому що в них прийнято рішення про об’єднання з Чернівцями. Чернівецька міська рада приймала таке рішення, що вони готові, але потім без пояснень і аргументів просто взяли і не проголосували за це рішення, - констатував Олексій Каспрук, Чернівецький міський голова.  

    31.05.2017
Коментарі (0)
оновити код
Додати коментар:
Ім'я:
Код:
зареєстровані користувачі не вводять код перевірки (зареєструватися).
вхід для зареєстрованих користувачівВхід