Онлайн-трансляції

Як сільську медицину реанімували без допомоги держави (ВІДЕО)

 

"U-LEAD з Європою: програма для України з розширення прав і можливостей на місцевому рівні" стартувала 1 січня минулого року. У її рамках європейські партнери профінансували уже 12 проектів. І одним із них став "Розвиток системи надання первинної медичної допомоги в Мамалигівській сільській об’єднаній територіальній громаді". Як розповів голова ОТГ Аркадій Шова, як тільки виникла можливість реалізації такого проекту, він одразу звернувся за підтримкою до активістів.
- Коли шукали якусь громадську організацію для того, щоб нам допомогли у реалізації проекту, ми зупинились на організації Олексія Грушка. І він допоміг нам у реалізації проекту, - розповів Аркадій Шова, голова Мамалигівської ОТГ.
Перед підготовкою проекту провели рейд амбулаторіями громади.
- Подивились потреби, проблеми, я поспілкувався з лікарями. Визначили, якого обладнання потребують амбулаторії. Було проведено аудит медичних потреб, медичних ресурсів. Визначено мету і завдання, які обговорювали раніше на громадських слуханнях, - пояснив Олексій Грушко, голова ГО "Буковинська агенція ініціатив та розвитку".
Окрім перевірки стану обладнання, вирішували і земельні питання.
- Практично, в амбулаторій не було жодних документів на приміщення, не могли зрозуміти, чиї це будівлі і землі, - зазначив Аркадій Шова, голова Мамалигівської ОТГ.
А відтак затвердили стратегію розвитку медицини до 2020 року, яку передадуть на розгляд депутатам громади для затвердження.
- Наявність такого документа, по-перше, дозволить упорядкувати потреби і фінансувати те, що першочергове, і не розтрачувати ресурси, - зауважив Олексій Грушко, голова ГО "Буковинська агенція ініціатив та розвитку".
Рані матеріально-технічній базі сільських медичних закладів приділяли мало уваги. Більшість були у занедбаному стані. Та зі стартом програми відновили роботу фізкабінетів у Стальнівцях та Драниці, покращили роботу фельдшерсько-акушерського пункту у Подвірному та зменшили витрати з бюджету громади для діагностування та лікування. А також придбали фотометр - прилад, що дозволяє миттєво дізнаватись результати аналізів.
- Саме завдяки цьому проекту стало можливим оновлення матеріально-технічної бази сільських лікарських амбулаторій на базі однієї з об’єднаних територіальних громад, - наголосила Оксана Андрієць, директорка Департаменту охорони здоров’я Чернівецької ОДА.
До речі, ця громада - єдина на Буковині, яка отримала підтримку європейських партнерів у цьому проекті.  

    25.05.2017
Коментарі (0)
оновити код
Додати коментар:
Ім'я:
Код:
зареєстровані користувачі не вводять код перевірки (зареєструватися).
вхід для зареєстрованих користувачівВхід