Онлайн-трансляції

Як живуть новоутворені громади на Буковині та куди витрачають бюджетні мільйони? (ВІДЕО)

 

У 2016 році в Україні об’єдналися 184 територіальні громади. У 2017-му планують утворити стільки ж. На Буковині уже повноцінно функціонують 16 ОТГ. У їх числі і Волоківська територіальна громада, до якої увійшли три населені пункти. Програма-мінімум на найближчий час - реконструкція даху та добудова нового корпусу дитячого садочка, будівництво фельдшерсько-акушерського пункту, капітальний ремонт та відкриття будинку культури.
- Дійсно, це наш перший рік початку децентралізації, і я думаю, що результат буде відчутний згодом. Зараз по Волоківській ОТГ будуємо, ремонтуємо, намагаємось багато працювати, - запевнив Валентин Глопіна, голова Волоківської територіальної громади.
- Я пишаюся тим, що є люди, які платять податки і ці податки надходять до нашої громади, і робиться те, що нам потрібно. От, наприклад, у селі Грушівка розпочалося будівництво амбулаторії, - зазначив Веніамін Глопіна, депутат Глибоцької районної ради.
2 мільйони 200 тисяч після об’єднання отримало село Валя Кузьмина на будівництво дитячого садка. Таких коштів у сільських бюджетах не було ніколи, каже Олександр Джуряк.
- Підняли стіни, вікна поставили, в цьому році ми вже робимо верх, наступного тижня плануємо накрити дах. Я вважаю, що стало набагато краще працювати, аніж раніше, - зауважив Олександр Джуряк, староста села Валя Кузьмина.
У садочок вже велика черга, розповідає староста. Деякі батьки з навколишніх румунськомовних сіл прагнуть, щоб їхні діти навчалися саме тут і вивчали українську мову з наймолодшого віку. А тому своїх малюків записують у чергу мало не з народження.
- Це нове приміщення розраховане на дві групи, приблизно 50 діток. Приміщення велике, гарне, всі діти помістяться, - вважає Олександр Джуряк, староста села Валя Кузьмина.
Мешканці Волоківської громади натомість не побачили ані закриття шкіл чи амбулаторій, ані перетягування всіх фінансів на центр громади - усього того, чим лякали противники реформи. А тому, кажуть, про об’єднання не шкодують і сподіваються вже найближчим часом стати показовою і самодостатньою громадою.
- Я бажаю всім, хто не об’єдналися, щоб йшли до цього, бо є над чим працювати. І, як говорять, гуртом усе легше, - підкреслив Олександр Джуряк, староста села Валя Кузьмина.
Нагадаємо, у Парламенті кажуть, що добровільне об’єднання скоро повинне закінчитися, а тому тим, хто ще не вирішив, із ким жити по-новому, варто поквапитися. 

    23.05.2017
Коментарі (0)
оновити код
Додати коментар:
Ім'я:
Код:
зареєстровані користувачі не вводять код перевірки (зареєструватися).
вхід для зареєстрованих користувачівВхід