Онлайн-трансляції

У Васловівцях між селянами назрів конфлікт (ВІДЕО)

 

У селі Васловівці трохи менше півтори тисячі мешканців. За кошти благодійників тут відремонтували пам'ятник односельчанам, загиблим у Другій світовій війні, обгородили його та висадили туї. А напроти збудували монумент Євгенові Гакману, висадили алею та взялись за упорядкування головної вулиці села. І тут почалися проблеми.
- З дорогою. Тому що в нас є одна загальнодержавна, а за звичкою колись була раніше там, і жителі села деякі - сім'я Осадчуків, вони хочуть прямувати навпростець, - пояснила Ольга Вінничук, голова села Васловівці (Заставнівський район).
А справа в тому, що дорога, якою звикли ходити люди, тепер пролягає через землю, котру викупив пан Віктор. І якщо підприємець ділянку забудує, то сусідам доведеться обходити.
- Конфлікт із сім'єю Стругарів, Осадчук Валерій та Тетяна, це колишній голова колгоспу, який робив, що хотів, і до цих пір робить, і він далі думає, що це можна далі робити, - зауважив Віктор Гродецький, приватний підприємець.
Аби розібратися у ситуації, почали приїжджати з перевірками з району. Підприємець каже, має всі належні документи, які готовий показати будь-яким ревізорам.
- На сьогодні ця будівля, складське приміщення викуплено у господаря, на що є документи: на землю, а також будівлю. І вони проїжджають цією територією і перешкоджають монтажним роботам, які ми зараз робимо, - наголосив Віктор Гродецький, приватний підприємець.
Аби розсудити громаду, взяли генеральний план села. І на ньому, кажуть, тієї дороги, яка стала каменем спотикання у відносинах односельчан, взагалі не існує.
- Є генеральний план і є дорога, передбачена генеральним планом. І якщо людина викупила будівлі, викупила землі чи взяла в оренду землю там, як яка земля. То треба змиритися з цим і все-таки дати людині зробити ті роботи, які він там запланував, фактично на своїй землі. Якби не було доступу до будинку, то це інша справа, але доступ є, - зауважив Василь Мельник, заступник голови Заставнівської районної ради.
Та сусіди все одно обурюються: мовляв, генплан старий, а ходити вони звикли саме цією дорогою.
- На старих картах є будинок природи, під'їзд до нього був і мусив бути. Другої дороги не було. Про що ми говоримо, про який генеральний план? Генеральний план 76 року. Це є упорядкована дорога з асфальтовим покриттям, - пояснив Валерій Осадчук, мешканець села Васловівці (Заставнівський район).
На зборах селяни вирішили, що підприємець на своїй землі таки має доробити все, що запланував, і допомогти громаді відремонтувати центральну вулицю.  

    03.05.2017
Коментарі (0)
оновити код
Додати коментар:
Ім'я:
Код:
зареєстровані користувачі не вводять код перевірки (зареєструватися).
вхід для зареєстрованих користувачівВхід