Онлайн-трансляції

На Заставнівщині від початку адмінреформи так і не об'єднався жоден населений пункт (ВІДЕО)

 

Кострижівка, Хрещатик, Прилипче, Бабино - це вісім тисяч населення потенційної ОТГ. Однак, чиновники хочуть працювати за класикою: один район - одна громада, і все роблять для того, аби так і залишалося.
- Останній педагогічний семінар на базі загальноосвітньої школи, Молдован Василь Миколайович, ваш перший заступник, він при всіх директорах сказав, що вони хочуть зробити: один район - одна громада, - наголосив Володимир Старко, селищний голова Кострижівки (Заставнівський район).
- Ви назвали прізвище Молдован, а кажете, що кривить душею Кітар. Ну, якось будьте логічними, - сказав Юрій Кітар, голова Заставнівської РДА.
- Знаєте, як їм допомогти? Не заважати. От чому я звернувся до голови Заставнівської райдержадміністрації. Пане Юрію Кітар, не заважайте, відпустіть їх. Дайте їм можливість об'єднатись. Дайте можливість повернути місцеве самоврядування в Кострижівку, щоб це була економічно спроможна потужна громада. Тут є підприємства, прикро, що вони зараз не працюють. Будемо з цим наводити лад. Тут є потужна лікарня, - підкреслив Максим Бурбак, народний депутат України.
А відтак є і можливість зробити Кострижівку центром територіальної громади. Однак селищний голова зазначає, що інші громади теж хочуть стати головними.
- Я би не хотів казати, що найбільше це нам потрібно. Можливо, Кострижівці потрібно це об'єднання найменше, бо ми живемо за рахунок власних коштів. Вони йдуть на сьогодні від оренди землі під підприємствами і надання в оренду землі за межами населеного пункту, - пояснив Володимир Старко, селищний голова Кострижівки (Заставнівський район).
Також тут є і чимало підприємств.
- Працюють, перебувають у Кострижівці, до яких мають стосунок можновладці з Заставнівської районної ради, і які не платять орендну плату за землю з 2010 року. Тож звертаюсь до них: платіть гроші, які йдуть у місцевий бюджет. І з цих грошей буде ремонт цієї ж лікарні, з цих грошей можна фінансувати вуличне освітлення, - наголосив Максим Бурбак, народний депутат України.
І вирішити проблему, яка протягом більш ніж 10 років висить у повітрі.
- Найбільша проблема на сьогодні - проблема житлово-комунального господарства. Це, власне, будівництво власних селищних очисних споруд та заміна мереж водопостачання, - повідомив Володимир Старко, селищний голова Кострижівки (Заставнівський район).
Матеріали є, але бракує коштів для того, аби оплатити роботи.
- Більшість проблемних питань, які ми обговорювали разом, можливо вирішити прямо на місці місцевим самоврядуванням. І тому найголовніше питання зараз - це створення Кострижівської об'єднаної територіальної громади, і тому більшість проблем відпадає - не треба ходити кланятись у районну раду, не треба когось вмовляти і доказувати. Це буде пряме фінансування з державного бюджету, - зауважив Максим Бурбак, народний депутат України.
- На сьогодні ми ухвалили рішення селищної ради. Направили листи в суміжні громади для того, щоб процес об'єднання розпочати. Є на сьогодні розуміння голів сіл - села Прилипче передусім, села Звенячин, що об'єднання повинно відбутися, - зазначив Володимир Старко, селищний голова Кострижівки (Заставнівський район). 

    28.04.2017
Коментарі (0)
оновити код
Додати коментар:
Ім'я:
Код:
зареєстровані користувачі не вводять код перевірки (зареєструватися).
вхід для зареєстрованих користувачівВхід