Онлайн-трансляції

Територіальні громади Буковини зіштовхнулися з кадровим голодом (ВІДЕО)

 

Попри супротив та непорозуміння, процес децентралізації в Україні, зокрема на Буковині, йде повним ходом. Гостро останнім часом постало питання щодо об’єднання громад навколо міст обласного значення.
- Тому що до цього часу в Україні взагалі жодне місто не об’єдналося, тому що були законодавчі перепони, а зараз частина цих перепон знята, тому ми чекаємо перші міста обласного значення, які будуть створювати громади. Але потрібно ухвалити ще один закон, який ми вже розробили для того, щоб усі, у тому числі великі міста, обласні центри змогли долучитися до цього процесу, - пояснив Володимир Мягкоход, директор центрального офісу впровадження децентралізаційної реформи Асоціації міст України.
Експерти кажуть, попри великі можливості та фінансування, в об’єднаних громадах не вистачає саме тих, хто зможе грамотно використовувати ресурси на благо міст, сіл і селищ.
- Поки що ми не маємо всіх спеціалістів, які потрібні в об’єднаній територіальній громаді. В утворених нових територіальних громадах немає таких спеціалістів, як юристи, економісти. Не вистачає бухгалтерів, - розповів Анатолій Піцул, голова Чудейської об’єднаної територіальної громади.
Аби зробити перший крок у подоланні кадрового голоду, експерти організували ярмарок вакансій. На зустріч із представниками об’єднаних громад запросили студентів та випускників місцевих вишів. Ольга Чепель вважає, що проблему з нестачею фахівців потрібно вирішувати поступово.
- Звичайно, це не буде подолано за один день. Ми прекрасно повинні усвідомити, що наша Чернівецька область, яка об’єднала 176 тисяч населення, - це близько 20% об’єднаних громад, вони потребують кадрів, які б надавали якісні послуги в ОТГ, - пояснила Ольга Чепель, регіональна консультантка з правових питань Асоціації міст України у Чернівецькій області.
Олександр цьогоріч закінчує Чернівецький національний університет. Каже, роботу має, але нині у пошуках кращих умов. Із цікавості завітав на ярмарок вакансій.
- Молодого спеціаліста практично неможливо загнати назад у село. Молода людина, яка вирвалася у місто, навіть там не бачить себе, часто не знаходить собі місця та їде за кордон, - зазначив Олександр, студент.
Зізнається, і сам раніше хотів виїхати за кордон. Та з часом все ж передумав. Олександр каже, готовий навіть працювати у селі. Якщо будуть хороші умови та гідна зарплатня.
- Звісно, пішов би працювати. Тому що для мене село не є екзотикою, я закінчив сільську школу, і в ті роки я себе бачив тією людиною, яка буде у селі щось змінювати, - сказав Олександр, студент.
Голова Чудейської громади каже, у спеціалістів буде досить висока заробітна плата - від 5 до 7 тисяч гривень.
- Будемо бачити, яке виконання буде бюджету, і після цього добиратимемо цих спеціалістів, а з часом підвищувати і заробітну плату для того, щоб заохотити їх, щоб у нашій ОТГ працювали найкращі, - наголосив Анатолій Піцул, голова Чудейської об’єднаної територіальної громади.
Знайти роботу саме в об’єднаній громаді - чудова можливість для молоді, каже Ольга Чепель.
- Адже праця в об’єднаних громадах, вона не має вузької спеціальності, вона має широкий спектр роботи. І людина, яка пропрацює у такій сфері, їй не буде складно в подальшому працювати в інших напрямках, удосконалювати себе, - зауважила Ольга Чепель, регіональна консультантка з правових питань Асоціації міст України у Чернівецькій області.
Згодом інформацію про вакансії, умови праці та заробітну плату в об’єднаних громадах можна буде дізнатися не лише на ярмарках, а й в інтернеті. Відповідні онлайн-ресурси поки лише розробляють. 

    20.04.2017
Коментарі (0)
оновити код
Додати коментар:
Ім'я:
Код:
зареєстровані користувачі не вводять код перевірки (зареєструватися).
вхід для зареєстрованих користувачівВхід