Онлайн-трансляції

У Йорданештах люди майже 7 років чекають нової школи, а чиновники продовжують годувати їх обіцянками (ВІДЕО)

 

- Потріскали стіни, 2 клас, дітки вчаться у другу зміну, після обіду. Їдять у коридорах і сухом’ятку - бутерброди. Чай їм навіть не дають, тому що немає де робити. Це сталося після зими. Коли діти прийшли до школи, тріснули стіни. Клас інформатики закритий, - повідомила Руслана Мельничук, мешканка села Йорданешти.
- Ми їмо в коридорі, тому що їдальню зачинили. Там згори падає плитка, і мені дуже страшно, - зізналася Емілія, школярка села Йорданешти.
У таких умовах навчаються учні у селі Йорданешти. Приміщення школи розвалюється на очах. Бо ж йому вже майже 150 років. Спершу посипався фасад. А коли почались дощі, просів фундамент, відтак, на стінах з’явились тріщини. Через це два кабінети та їдальня в аварійному стані.
- Від сьогодні дітей усіх залишили вдома. І якщо нам не допоможуть, діти будуть до кінця нового року сидіти вдома. Що нам робити? Куди пускати дітей?, - наголосила Руслана Мельничук, мешканка села Йорданешти.
- Дуже потріскали стіни, стеля. Я не пускаю дітей до школи, тому що боюся, бо одного дня дитина може й не повернутися додому, - бідкається Ніна Божеску, мешканка села Йорданешти.
Водночас поряд зі старою стоїть нова школа. Будівля, кажуть селяни, майже готова. Проте її досі не можуть завершити.
- Як заморозки пішли, то все потріскалось, фундамент не витримує. Навіщо ми тоді фарбу купуємо, свої гроші в усе вкладаємо. І залишився крок до нової школи. Позаду стоїть нова школа, і образливо, що ця стоїть, а ми вчимося у халупі, - наголосив Павло Божеску, мешканець села Йорданешти.
Батьки нарікають, спершу їм обіцяли, що з 1 вересня 2015-го діти навчатимуться у новій школі. Та минуло вже 2 роки, а віз і нині там.
- Ми зверталися й до Президента, звертались до всіх. Усі вже знають. Уже навіть не знаємо, куди звертатися, просити, щоб нам допомогли. Тому що там лишилось трішки. Ми хочемо здати в експлуатацію, щоб нам допомогли закінчити. Закупили і ламінат для підлоги. Він стільки часу просто стоїть, бо немає грошей, щоб його поставити, - сказала Руслана Мельничук, мешканка села Йорданешти.
Аби добитися того, щоб будівництво нарешті завершилось, і діти навчались у нормальних умовах, батьки приїхали на переговори з головою обласної адміністрації. Він каже, будівництво розпочали ще у 2010 році.
- Зараз залишилось не так вже й багато. Десь 8-9 мільйонів потрібно виділити, щоб завершити ці роботи. Ми до 1 вересня, якщо враховувати, що частково виділимо з обласного бюджету, частково виділення пройде за постановою Кабінету Міністрів із фонду соціального розвитку, - повідомив Олександр Фищук, голова Чернівецької облдержадміністрації.
Але й звідти гроші виділять тільки тоді, коли буде така ініціатива від нардепа, каже Олександр Фищук. Та все ж запевнив, вони поставили собі таку мету - завершити будівництво до 1 вересня.  

    11.04.2017
Коментарі (0)
оновити код
Додати коментар:
Ім'я:
Код:
зареєстровані користувачі не вводять код перевірки (зареєструватися).
вхід для зареєстрованих користувачівВхід