Онлайн-трансляції

Чернівецькі підприємці хочуть створити бізнес-хаб (ВІДЕО)

 

Чернівецькі підприємці хочуть вчитися, допомагати бюджету міста та виховувати нове покоління бізнесменів. І усе, що їм для цього потрібно, - дозвіл міськради, підтримка чернівчан та інвесторів.
- Я представляю ініціативну групу, яка хоче відкрити в Чернівцях перший простір, який буде створений для того, щоб об’єднати усіх підприємців, громадських діячів, туристів, - пояснив Дмитро Лукінчук, керівник ініціативної групи.
Тобто бізнесмени хочуть створити громадський простір для того, аби підприємці могли вдосконалюватись, знаходити інвесторів та покращувати економіку країни. Та із цим, кажуть, їм потрібно трохи допомогти.
- Якщо кажуть, що економіка - це кровоносна система країни, то підприємці - це еритроцити. Настав час створити чернівецький кістковий мозок, який буде щось виробляти. Умовно кажучи, ми так між собою жартуємо, що ми хочемо створити 3D-принтер, який буде друкувати інші 3D-принтери, - зазначив Дмитро Лукінчук, керівник ініціативної групи.
За кордоном та навіть в інших містах України такі хаби для підприємців - уже звична практика. Дмитро з колегами часто відвідує міжнародні конференції, які проводять в аналогічних громадських просторах. Запевняє, це зручно, презентабельно та корисно для міських бюджетів.
- У Чернівцях цей простір не дуже розвинутий, тому для міста це може бути дуже гарним поштовхом, для розвитку соціального підприємництва, для розвитку бізнесу, - вважає Георгій Звірід, представник молодіжної палати підприємців України.
- Коли приїжджають бізнес-тренери, ми організовуємо їхні тренінги у якихось великих ресторанах, або конференц-залах. Настав час, коли ми можемо об’єднатися на базі краудфандингу (суспільне фінансування), зібрати разом кошти. Задля того, щоб проводити цікаві події, проекти, висвітлювати їх, щоб Чернівці ожили, - наголосив Дмитро Лукінчук, керівник ініціативної групи.
Підприємці просять лишень, аби міська рада надала їм за мінімальну оренду приміщення у центрі міста, щоб вони змогли створити там такий хаб. Ба більше, бізнесмени, які увійшли до ініціативної групи, готові просто вкласти у це гроші, не заробляючи на цьому. Бо усі кошти від діяльності бізнес-хабу потраплятимуть до міського бюджету, а відтак на них можуть збудувати садок, поремонтувати дорогу, чи навіть придбати нові тролейбуси.
- Дня нас не буде більшої винагороди, якщо через 10 років журнал бізнесу Forbes запитає у людей: "Як ви познайомились?", вони скажуть: "У бізнес-хабі в Чернівцях", - зауважив Дмитро Лукінчук, керівник ініціативної групи. 

    04.04.2017
Коментарі (0)
оновити код
Додати коментар:
Ім'я:
Код:
зареєстровані користувачі не вводять код перевірки (зареєструватися).
вхід для зареєстрованих користувачівВхід