Онлайн-трансляції

Більше картоплі, кукурудзи та зерна, але менше соняшнику обіцяють цієї весни посіяти на Буковині (ВІДЕО)

 

Озимі культури підживлюють та захищають від шкідників і хвороб, ґрунт готують до посівів ярих культур. Згідно з моніторингом спеціалістів, озимі зійшли на усіх посівних площах, а це 53 тисячі гектарів.
- Протягом першої декади березня спостерігалося активне накопичення тепла. Внаслідок чого у землеробській зоні почалося відновлення вегетації озимих культур. Це майже на 2 тижні раніше за середні багаторічні показники, - пояснив Олександр Варжевський, директор Департаменту агропромислового розвитку Чернівецької облдержадміністрації.
Наразі сіяти почали у всіх районах. Більш ніж удвічі цього року збільшили площу під посіви кукурудзи, зерна і гороху. Із технічних культур побільшає насаджень сої.
- Найшвидшими темпами посів ярих культур проводиться у Хотинському, Кіцманському, Новоселицькому, Заставнівському, Герцаївському та Кельменецькому районах, - зазначив Олександр Варжевський, директор Департаменту агропромислового розвитку Чернівецької облдержадміністрації.
Утім, за словами аграріїв, меншу площу виділили під посіви соняшнику. А через те, що опади на початку березня перевищили місячну норму, у східних районах області засівати ярі культури наразі складніше.
- Для проведення комплексу весняно-польових робіт сільськогосподарським підприємствам області необхідно 3 924 тонни дизельного палива та 694 тонни бензину, - повідомив Олександр Варжевський, директор Департаменту агропромислового розвитку Чернівецької облдержадміністрації.
Тож, за словами спеціалістів, наразі підготовка до посівів у Чернівецькій області стабільна, адже сільськогосподарська галузь забезпечена технікою. Однак палива та мастил вистачить ненадовго.  

    28.03.2017
Коментарі (0)
оновити код
Додати коментар:
Ім'я:
Код:
зареєстровані користувачі не вводять код перевірки (зареєструватися).
вхід для зареєстрованих користувачівВхід