Онлайн-трансляції

Незаконна торгівля обростає зручностями: тепер в ангарі біля кладовища не тільки торгують, а й годують (ВІДЕО)

 

Ангар навпроти ринку на вул. Зеленій у Чернівцях - прихисток для оптовиків та стихійних торговців під час морозів. Бо ж улітку вони тісняться на тротуарах біля кладовища, а щойно вдарили морози, усі збіглись під дах ангару. Дарма, що торгувати там вони не мають права. Бо ж фактично і юридично він із ринком не пов'язаний. Тож і перевіряти його ніхто не може. Та між автобусами з продукцією і харчами, які продають просто з землі, облаштували 2 кафе, в яких годують продавців та відвідувачів. Ми вирішили перевірити, в яких умовах харчуються чернівчани та чи все законно.
Вікторія, продавчиня першого кафе, зустріла нас приязно, та пустила на кухню, навіть не звернувши уваги на те, що ми без халатів та шапочок. Та, певно, у цьому закладі так не прийнято, бо ж і шеф-кухар не стежить за цими вимогами.
У цьому кафе вам і чарочку наллють і цигарок продадуть, бо ж, кажуть, мають відповідну ліцензію. А от касового апарата у них немає.
Та, відповідно до закону, якщо у закладі продають алкоголь, то має бути і касовий апарат.
Та й із санітарними вимогами у закладі не дуже.
Та про це кафе у відділенні Держпродспоживслужби навіть не чули.
- Об'єкт повинен за 10 днів до початку функціонування зареєструватись як потужність. Таких відомостей про цей об'єкт у нас немає, - повідомила Наталія Проданик, начальниця відділу державного нагляду за дотриманням санітарного законодавства Дерпродспоживслужби м. Чернівці.
Не знають і про сусідній заклад, до якого нас не впустили.
Двері зачинили, світло вимкнули і говорити з журналістами навідріз відмовились. І не дивно, якщо у Держпродспоживслужбі ані це, ані попереднє кафе не зареєстровані, а отже, вони незаконні.
Але продавцям, які торгують в ангарі, все одно, законні кафе чи ні, і чи дотримуються там санітарних норм.
Та й продавці самі торгують харчами просто з землі. А контролюючі органи, може, й бачать, та зробити з цим нічого не можуть.
- Планові заходи скасовані, тобто мораторій накладено на перевірки. Підставою для проведення позапланових заходів є звернення від суб'єкта про порушення вимог чинного законодавства. Наразі теж таких звернень до нас не надходило і ми не знаємо, про який об'єкт йде мова, - пояснила Наталія Проданик, начальниця відділу державного нагляду за дотриманням санітарного законодавства Дерпродспоживслужби м. Чернівці.
Тобто заклади ніхто не має права перевірити, поки хтось не отруїться та не потрапить до лікарні. І навіть якщо постраждалий напише скаргу до Чернівецького відділення Держпродспоживслужби, перевірять заклад лише за умови, що з Києва дадуть згоду.
- Нам потрібна згода з Києва, з центрального органу виконавчої влади на таку перевірку. Інакше ніяк, - запевнила Наталія Проданик, начальниця відділу державного нагляду за дотриманням санітарного законодавства Дерпродспоживслужби м. Чернівці.
Ми все ж вирішили написати скаргу до Держпродспоживслужби, аби заклади хтось таки перевірив, а в ангарі, поблизу ринку на вул. Зеленій, таки навели лад. 

    07.02.2017
Коментарі (0)
оновити код
Додати коментар:
Ім'я:
Код:
зареєстровані користувачі не вводять код перевірки (зареєструватися).
вхід для зареєстрованих користувачівВхід