Онлайн-трансляції

Три роки тому Уряд Азарова пішов у відставку (ВІДЕО)

 

"Драконівські" закони, перші смерті на Майдані, жорстокі розправи беркутівців. У Києві прощаються з героями Небесної Сотні. А політики тим часом по різні боки барикад. Опозиція до режиму Януковича підтримує протест, але мирний. Обіцяють мітингувальникам йти з ними до кінця. Та коли потекли ріки крові, їхнім словам уже ніхто не вірив.
Тоді гаряче було і в стінах Верховної Ради. Регіонали вперто гнули свою лінію - жодної євроінтеграції, тільки зближення з Росією, Майдан розігнати. Опозиція блокувала трибуну та вимагала відставки Парламенту.
І це таки сталось. Вранці 28 січня тодішній Прем’єр-міністр Микола Азаров подав у відставку.
- Я ухвалив це рішення, тому що хотів забезпечити можливість усім нашим політичним силам досягнути згоди, компромісу і завершити ту кризу, яка почалась. Для мене єдність та цілісність нашої країни, можливість її успішного розвитку – найголовніше, - запевняв Микола Азаров, Прем’єр-міністр України (2010-2014 рр.).
Це було вже після того, як пан Азаров назвав мітингувальників терористами.
- Після провального шансу закрутити гайки, мається на увазі "драконівські" закони, і розуміння того, що на якийсь компроміс доведеться йти, була ідея у Януковича, що, пожертвувавши Урядом Азарова, який, м’яко кажучи, не мав підтримки населення, можна було відбутися малою кров’ю, - пояснив Олексій Кандюк, політолог.
Та кров уже пролилась. Тож жодних компромісів не могло й бути.
- Якщо на початках, коли це був протест, коли розігнали студентів, достатньо було повернутися до угоди про асоціацію. Потім, можливо, ще днів 20, місяць, можна було відправити Уряд у відставку і знайти компроміс, - зазначив Олексій Кандюк, політолог.
Та наприкінці січня 2014 року цим уже нікого не можна було задовольнити. По всій Україні мітингувальники вимагали одного - відставки Януковича. Після того, як Азаров, а за ним і увесь Кабінет Міністрів склали свої повноваження, керівництво держави затихло. На Майдані ще вбивали людей, які вийшли боротись за свою країну та гідне майбутнє. Більше жодних законів, диктаторських рішень. Янукович збирав усе награбоване.
- На загал це виглядало так, що Янукович взяв якусь паузу. Була тиша від влади незрозуміла. На Майдані це також сприймалось як нібито щось відбувається, - сказав Олексій Кандюк, політолог.
Та це й далеко не було завершенням протесту. Революція лише набирала обертів. За декілька днів майже по всій країні почали захоплювати адмінбудівлі, за місяць горів будинок профспілок у Києві, Янукович втік і ще називав себе легітимним. А за декілька місяців почалась війна. Хоча рідко хто з очільників держави наважується так її назвати.
Зараз, 3 роки по тому, все виглядає, як вдало спланована партія у шахи. Принаймні для Миколи Азарова. Бо ж він одразу втік до Австрії. І хоча його рахунки заблокували, а на родину наклали санкції, все ж зараз про нього мало хто згадує. Навіть говорячи про покарання для тих, чиї руки по лікті у крові, хто віддавав накази стріляти у мирних протестувальників та вбивати українців, які вийшли на захист свого майбутнього, ім’я Миколи Азарова рідко фігурує. 

    31.01.2017
Коментарі (0)
оновити код
Додати коментар:
Ім'я:
Код:
зареєстровані користувачі не вводять код перевірки (зареєструватися).
вхід для зареєстрованих користувачівВхід