Онлайн-трансляції

У Новодністровську ініціювали будівництво індустріального парку (ВІДЕО)

 

Створення індустріальних парків - це гарантія вливання коштів іноземних інвесторів. Технопарк у Новодністровську - шістнадцятий в Україні та єдиний у Чернівецькій області. Розміститься він на 30 гектарах практично у центрі міста, де раніше мали побудувати панчішно-шкарпетну фабрику. А ось для того, аби залучити сюди фінансові вливання з-за кордону, при створенні індустріальних парків потенційним інвесторам надаються преференції.
- Це п'ять років повного звільнення від податків до бюджетів усіх рівнів і наступні 5 років - 50% сплати, наступне - це 5 років звільнення від сплати за оренду землі і наступні 5 років - 50% сплата оренди, - зауважив Анатолій Болдашев, Новодністровський міський голова.
Але поки Верховна Рада не ухвалила законів, які б це регулювали. Вже сьогодні діє норма, внесена до Митного кодексу, яка звільняє інвесторів індустріальних парків від митного збору на ввезення в Україну обладнання: техніки, транспорту, матеріалів. На таких умовах сюди приходить іноземний бізнес.
- Крім цього, вже діють пільги для потенційних учасників, але тільки у розрізі місцевих податків, зборів та орендної плати в місцевий бюджет, - зазначив Анатолій Болдашев, Новодністровський міський голова.
Наразі у ще не збудованому приміщенні вже є перші інвестори.
- Уже мінімум 5 фірм, які готові, чекають реєстрації, готові до нас зайти для того, щоб відкрити свій бізнес. Площі буде не вистачати, тому на виході в нас ще 15 гектарів. Тобто 30 гектарів загальної площі в нас буде, - пояснив Анатолій Болдашев, Новодністровський міський голова.
Для Новодністровська відкриття індустріального парку - це хороша перспектива, адже, окрім ГАЕС, тут практично немає роботи. А відтак нова перспектива - це і нові робочі місця. Тим же шляхом пропонували йти і Чернівцям.
- Нещодавно, під час візиту Прем'єр-міністра Володимира Гройсмана до Чернівців, було відкрито виробництво на території колишнього заводу "Гравітон", де пропонувалося відкрити технопарк Чернівців. І німецький інвестор зацікавлений у збільшенні виробництва, збільшенні робочих місць. А це додаткові надходження до бюджету, - підкреслив Максим Бурбак, народний депутат України.
Утім, місцеві депутати не захотіли, аби в Чернівці заходили міжнародні інвестори.
- Це виразний приклад недолугості цих політичних "гопників" під проводом чоловіка народного депутата Оксани Продан із залишків команди Фірташа на Буковині, - констатував Максим Бурбак, народний депутат України.
Тож маємо те, що маємо, і чернівчанам залишається тільки заздрити Новодністровську і шукати нових, інших шляхів для розвитку. 

    27.01.2017
Коментарі (0)
оновити код
Додати коментар:
Ім'я:
Код:
зареєстровані користувачі не вводять код перевірки (зареєструватися).
вхід для зареєстрованих користувачівВхід