Онлайн-трансляції

Соборність проголосили 99 років тому, а виборюємо досі (ВІДЕО)

 

22 січня 1918 року Українська Центральна Рада ухвалила IV універсал, який проголосив Україну незалежною. Хоча цього ніхто, окрім самих українців, не визнав.
- Підтримки зовнішньої українська держава не мала, - зазначив Ігор Буркут, політолог.
Та це вже не мало жодного значення. Бо ж українці нарешті отримали свою державність, яку інші століттями намагались знищити. А рік по тому Україна, яка була розділена, нарешті стала єдиною. 22 січня 1919 року Українська та Західноукраїнська народні республіки оголосили акт злуки.
Та все ж незалежною й об’єднаною Україна була недовго. Через декілька місяців країна знов поринула у війну. Західна частина республіки програла полякам, а центральна відбивалась від більшовиків. Згодом "совєти" на 70 років заморозили українську незалежність. Та вже ж соборність, яку проголосили 22 січня 1919 року, згадують і святкують донині. Перш за все тому, що це і справді було волевиявленням народу.
- По-друге, це юридичний факт, документ, який показує, що не Ленін подарував "вигаданим ним українцям" якусь соціалістичну радянську державу, а самі українці створили свою об’єднану державу, - підкреслив Ігор Буркут, політолог.
І день цієї злуки надихав на боротьбу за незалежність та суверенність і наступні покоління українців.
- Тому ми в цей день на самому початку 90-х років взялися за руки і протягнули ланцюг від Києва до Львова, від Львова до Києва. Був цей ланцюг і в Чернівцях, - зазначив Ігор Буркут, політолог.
І зараз щороку українці вишиковуються у живі ланцюги, об’єднуючи міста та області, Захід та Схід. І після Революції Гідності та початку війни на Сході, яка й зараз триває, єдність набула нового значення. Цьогоріч День соборності відзначали і у прифронтових містах - зокрема, у Маріуполі та Краматорську. 

    23.01.2017
Коментарі (0)
оновити код
Додати коментар:
Ім'я:
Код:
зареєстровані користувачі не вводять код перевірки (зареєструватися).
вхід для зареєстрованих користувачівВхід