Онлайн-трансляції

Три роки тому українці сказали ні диктатурі (ВІДЕО)

 

Три роки тому, 16 січня, Верховна Рада на чолі із поплічниками тоді ще легітимного Януковича спробувала запровадити диктатуру. Пакет законів, які пізніше охрестять драконівськими, ухвалювали в режимі голосування руками. Опозиція блокувала трибуну і відмовлялася брати участь у процесі. Депутат Олійник без вагань і всього з кількахвилинною затримкою озвучує кількість піднятих рук.
Це означало наближення до тих реалій, у яких нині живе Росія: заборона руху автоколонами, фактичне обмеження проведення будь-яких мітингів та мирних зібрань. Каски, маски і балаклави - теж поза законом. Купівля сім-карт лише за паспортом. У разі порушення вже жодних штрафів - кримінальні провадження.
- Більшість цих законів спрямовано на обмеження протесту - демократичного протесту, фактично були обмежені демократичні процедури. Фактично громадяни не мали б можливості законно протестувати проти будь-яких дій влади, - наголосив Олексій Кандюк, політолог.
Під дію цих законів потрапляли і журналісти. Кримінальна відповідальність за наклеп, посилена заборона зачіпати недоторканих - суддів та прокурорів, чи бодай навіть збирати про них інформацію. Чернівецький журналіст каже, тоді зрозумів, що шляху назад немає.
- Злочинна влада "Партії регіонів" і, зокрема, Віктора Януковича, намагається утискати наші права, і в тому числі - найдорожче - право на висловлення своєї думки, право на свободу слова, - підкреслив Микола Кобилюк, журналіст.
Усім нам заборонили говорити будь-що, чого не підтвердили офіційні структури. А це навіть гірше, ніж темники, якими "славилися" часи президента Кучми.
- Якщо журналіст володіє інформацією про якесь умовне вбивство. Чоловік зарізав іншого чоловіка. І прес-служба тодішньої міліції не підтверджує, хоч у журналіста є всі докази. То у випадку дії цього закону, який ухвалили незаконно, проти мене могли відкрити кримінальну справу, - зауважив Микола Кобилюк, журналіст.
І за будь-яку критику чиновника чи депутата можна було втрапити за ґрати на 2 роки. Неугодних пересадили б навіть швидше, ніж можна собі уявити.
- Якщо журналіст поширював інформацію про те, що окремий депутат міської чи Верховної Ради, тому що він так проголосував, проти такого журналіста могли запровадити кримінальні провадження, кваліфіковані як наклеп, - наголосив Микола Кобилюк, журналіст.
Тодішня опозиція заявила про встановлення диктатури.
І все це у дні, коли на Майдані Незалежності уже були сотні тисяч незгодних із режимом Януковича, зі зміною зовнішньополітичного курсу і категорично не прихильних до Москви. Експерт каже, тодішня влада дуже боялася організованого натовпу. І диктаторські закони були агонією.
- З боку влади це була спроба залякати й утихомирити протестувальників. Спроба не дуже розумна і, як показав час, це призвело до чергового витка протистояння, більш агресивного, більш непримиренного, - підкреслив Олексій Кандюк, політолог.
І справді, того ж дня Майдан вибухне з новою силою. Люди замість шоломів та балаклав одягатимуть на голови каструлі. Кількість протестувальників ростиме щодня. А відтак, всього за кілька днів Україна дізнається ім’я Сергія Нігояна.
Диктатура в Україні на законодавчому рівні протрималася рівно 12 днів. Відтак той же парламент, однак тепер уже не руками, а, як належить, голосує за скасування пакету драконівських законів. 361 депутат "за", серед них - 167 регіоналів. І жодного комуніста.
- Насправді, я думаю, що основна причина була в тому, що влада зрозуміла, що це грає їм не на руку, а проти них, - зазначив Олексій Кандюк, політолог.
Та назад шляху вже не було. Українці не відступили, а попереду ще були найкривавіші дні за час незалежної держави. 

    16.01.2017
Коментарі (0)
оновити код
Додати коментар:
Ім'я:
Код:
зареєстровані користувачі не вводять код перевірки (зареєструватися).
вхід для зареєстрованих користувачівВхід