Онлайн-трансляції

У Чернівцях забудовник почав зводити багатоповерхівку практично на футбольному полі (ВІДЕО)

 

Елітні райони, європейські стандарти, квадратні метри за доступними цінами та комфортне життя. Засилля забудовників на чернівецькій землі вражає різноманіттям пропозицій. Та от спокушатися на привабливі ціни і поспішати вкладати кошти в омріяні квадратні метри не варто. Адже, заплативши за будівництво житла, ви можете так і не вселитися у придбану квартиру.
Багатоповерхівку на Головній, 265-У почали зводити ще навесні. Все, як завжди: будівництво триває, реклама працює і відділ продажу квартир професійно заохочує потенційних покупців. Здавалося б, нічого незаконного, але це лише на перший погляд.
- Зазначене будівництво на вулиці Головній 265-У ведеться без документів, які дають право на виконання будівельних робіт. Коли вийшли на місце, почали перевіряти всі наявні матеріали, з’ясували, що це об’єкт самочинного будівництва, - повідомила Орися Гальчук, начальниця Інспекції державного архітектурно-будівельного контролю Чернівецької міськради.
Можливо, чиновники і не помітили б порушень так швидко, якби будівництво багатоквартирного комплексу не велось поруч з ось цим стадіоном. Адже саме тут планують зробити сучасне футбольне поле за європейські кошти.
- Ми вже довгий час ведемо розмови про майданчик, який повинен бути зі штучним покриттям на стадіоні "Електронмаш". Все, що залежало від Федерації футболу... ми вже повністю готові. Є деякі речі - це папери та дозвіл на будівництво, - пояснив Василь Орлецький, голова Чернівецької обласної федерації футболу.
Та представники Федерації побоюються, що все затягується не лише через бюрократичну тяганину, а й через будівництво багатоповерхівки практично на футбольному полі. І справді, чиновники кажуть, забудовник не дотримався норм та відповідної дистанції.
- Будівництво, яке розташоване поруч, безпосередньо загрожує подальшій реалізації проекту будівництва самого стадіону, - наголосив Андрій Олійник, радник Чернівецького міського голови.
Та забудовник почав зводити багатоповерхівку практично на футбольному полі, пояснює радник міського голови.
- Вийшовши на місце, ми дійсно встановили, коли був проектант, який проектував стадіон, та представник того забудовника, що наразі розташована недобудована будівля оця, вже порушені пожежні відстані між стадіоном, тобто його трибунами, стовпами освітлення і так далі. І між стадіоном, і самим будинком, - запевнив Андрій Олійник, радник Чернівецького міського голови.
Чиновники обіцяють, із забудовником обов’язково розберуться. І зроблять усе, аби чернівчани мали нове, сучасне футбольне поле.
- Ми будемо виконувати роботу і будувати стадіон, - сказав Олексій Каспрук, Чернівецький міський голова.
- Абсолютно воно не завадить, я думаю, що стадіон першочергово на порядку денному, а далі будемо розбиратися із забудовником, який трішки порушує закон, - зазначила Наталія Хілько, головна архітекторка міста Чернівці.
Наразі будівництво зупинили, забудовника оштрафували та попросили усунути порушення.
- Що стосується будівлі, то вона зводилася з порушеннями, без дозвільної документації. Там інспекція провела перевірку архітектурно-будівельну. Наклали достатньо великий штраф - більше 150 тисяч. Підприємство, наскільки мені відомо, його сплатило. А далі вони мають усувати недоліки, або ставити питання взагалі про знесення незаконного будівництва, - пояснив Олексій Каспрук, Чернівецький міський голова.
- На цьому об’єкті ні містобудівних умов, ні обмежень забудови земельної ділянки, ні розробленої проектної документації, яку мав би затвердити замовник. Це повністю самочинне будівництво, - наголосила Орися Гальчук, начальниця Інспекції державного архітектурно-будівельного контролю Чернівецької міськради.
- Є вимога усунути невідповідність. Якщо сам забудовник чи власник земельної ділянки зрозуміє, що він не хоче чекати чи не має перспектив, він може це зносити. Ми поки що чекаємо від нього, дали час на врегулювання цієї ситуації в законному руслі, - розповів Андрій Олійник, радник Чернівецького міського голови.
Замовник будівництва - товариство з обмеженою відповідальністю "Автомаркет", засновником якого є підприємець Володимир Григорчук. І землю поруч із заводом йому справді дали в оренду під будівництво.
- Є договір оренди землі для будівництва та обслуговування багатоквартирного житлового будинку з нежитловими приміщеннями на вулиці Головній. Тобто договір оренди сьогодні чинний, - зауважила Орися Гальчук, начальниця Інспекції державного архітектурно-будівельного контролю Чернівецької міськради.
- Змінили цільове призначення земельної ділянки. Там була автомобільна стоянка. Змінили на будівництво житла. А за генеральним планом, якщо не помиляюся, там таки промислова зона, - підкреслив Олексій Каспрук, Чернівецький міський голова.
Але це не давало права забудовнику починати будівництво без погодження всіх документів, каже міський голова.
- Сам факт зміни цільового призначення нічого не означає. Але тоді б підприємець прийшов за дозволом на будівництво цього багатоквартирного будинку і йому б сказали, що ви тут не можете будуватися з тих і тих причин. Але цього не було зроблено. Почалось самовільне будівництво, - констатував Олексій Каспрук, Чернівецький міський голова.
- Ця земельна ділянка, яка межує зі стадіоном, розташована у промисловій зоні, тобто зона промислових підприємств. Це відповідно до генерального плану, який затвердила сесія міської ради у 2014 році, - зазначив Андрій Олійник, радник Чернівецького міського голови.
- На сьогодні є інформація про те, що "Автомаркет" звернувся до розробника генерального плану міста Чернівці щодо зміни цільового призначення цієї земельної ділянки, - повідомила Орися Гальчук, начальниця Інспекції державного архітектурно-будівельного контролю Чернівецької міськради.
Утім, зробити це поки неможливо. Андрій Олійник пояснює, генплан міста затверджували два роки тому і переглядатимуть його аж у 2019-му. Сам же замовник будівництва такий розвиток подій навколо багатоквартирного комплексу вважає несправедливим.
- Коли я пройшов містобудівну раду, все було нормально, потім щось на місцях у них… Ну, ви знаєте, це політика. Десь щось не так, десь щось не давали. Але нам дозволили усно будуватися. Ми почали робити, у мене є дозвіл на підготовчі роботи, ну і воно так затягнулося до сьогодні. Це брудна білизна наших Чернівців, - заявив Володимир Григорчук, замовник будівництва.
Тож і спілкуватися на камеру пан Григорчук відмовився.
- Юлечко, з великою повагою, пишіть, що хочете. Я зустрічаюся з дівчатами, тільки коли йти дивитися якесь кіно, в театр. А на камеру говорити про проблеми нашого міста... у нас є для цього можновладці, нехай вони говорять, - сказав Володимир Григорчук, замовник будівництва.
Оскільки Володимир Григорчук є активним членом партії "Батьківщина" у Чернівцях, нам стало цікаво, що думає з приводу незаконного будівництва однопартійця голова організації. Щоправда, зустрітися з Іваном Мунтяном так і не вдалося. Оскільки прес-служба партії вважає, що конфлікт вичерпано і говорити нема про що.
Та говорити є про що. Адже працівники архітектурно-будівельної інспекції видали припис на добровільне знесення. І демонтувати незаконну секцію забудовник мусить до кінця року. В іншому випадку, зробити це змусять через суд.
- До якого грудня, що зносити? Давайте ми знесемо вашу квартиру. Я зараз напишу, що вона не там. Прийде комісія, є порушення. От ви зробили ремонт? Брали дозвіл? Бачите, тобто можна до стовпа дострілятися, якщо ти не в тій політичній силі чи ще щось, - підкреслив Володимир Григорчук, замовник будівництва.
Доки будівництво зупинили, працівники відділу продажу квартир житлового комплексу завмерли в позиції страуса і роблять вигляд, що нічого не відбувається. І потенційним покупцям квадратних метрів про проблеми з будівництвом не кажуть ані слова. Адже чомусь уперто переконані, що вже наступного літа власники квартир таки вселяться у свої помешкання.
- Це вже просто питання, коли мешканцям пропонували квартири купувати, потрібно було попередити, що тут стадіон буде під вікнами, - зауважив Олексій Каспрук, Чернівецький міський голова.
Аби перевірити, що забудовник пропонує потенційним покупцям, вирушаємо до відділу продажу квартир. Працівниця центру продажу охоче розповідає про всі пропозиції. Каже, планують звести 10 поверхів:
Є дві секції. Перша - та, що вища, друга - та, що нижча, але вони мають бути одночасно здані в експлуатацію, тому що має бути разом. Планується десь на другий квартал 2017-го.
Тож, обіцяють, власники квартир у свої помешкання зможуть заселитися вже влітку. Більше того, радять платити за квадратні метри наперед і одразу. Мовляв, так дешевше. Та чомусь забувають попередити, що будівництво зупинили.
Тож квартири, за які містяни платять гроші наперед, можуть і не збудувати. Після підписання договору це вже стає проблемою не забудовника, а самих покупців.
- Ця ситуація взагалі, я не хочу брати конкретно це місце, взагалі патова для міста. Чому - тому що це суто господарські відносини самого забудовника з інвесторами. Ніхто не знає кількість угод, які уклали, кількість коштів, які він залучив, - зазначив Андрій Олійник, радник Чернівецького міського голови.
Бажаючи якнайшвидше збагатитися, деякі забудовники порушують чимало норм. І такі випадки у Чернівцях, на жаль, непоодинокі. Тож, аби не стати жертвою будівельних махінацій та потім не скандувати під міською радою з вимогою повернути вкладені кошти, перевіряйте, чи не платите ви гроші за квартири, які так і залишаться на папері.  

    27.11.2016
Коментарі (0)
оновити код
Додати коментар:
Ім'я:
Код:
зареєстровані користувачі не вводять код перевірки (зареєструватися).
вхід для зареєстрованих користувачівВхід