Онлайн-трансляції

Організатори спроби перевороту у Чорногорії брали участь в окупації Криму - ЗМІ

 

Організатори невдалого путчу під час виборів у Чорногорії брали участь в операції РФ з організації окупації Криму. Про це повідомляє Крим.Реалії, у розпорядженні якого опинився відеозапис розмови по скайпу одного з обвинувачених у керівництві диверсійною групою, підозрюваною у підготовці перевороту – засновника радикальної організації "Сербські вовки" Олександра Синджелича. Розмова ведеться сербською мовою і була надана в редакцію співрозмовником Синджелича – сербським політологом, директором Фонду СЕАС Венциславом Буйичем.
За словами Буйича, бесіда сталася 11 березня 2015 року. На відеозаписі Синджелич вихваляється своїми зв'язками в Москві, а саме – в російському Міноборони.
Як пояснив Венцислав Буйич, Живкович, що згадується у розмові, був одним з "четників" – сербів, які приїхали на кримський "референдум" 16 березня 2014 року, де вони приєдналися до російських "козаків", і разом з ними несли чергування на окупаційних блокпостах поруч із Севастополем. Як пояснює Буйич, з контексту розмови випливає, що саме Синджелич давав російським військовим рекомендації, на підставі яких ті схвалювали кандидатури сербських "добровольців", і допускали їх до участі в операції із захоплення Криму. Найцікавішим тут, безумовно, є факт участі "терористів" із Сербії в російській операції з організації окупації Криму – так само як і сама процедура підбору і перевірок кандидатів на таку участь на рівні Міноборони Росії. На цьому тлі, за словами Буйича, особливу тривогу викликає недавнє повідомлення в сербській пресі про те, що статус Синджелича може бути змінений з обвинуваченого на свідка. На думку сербського політолога, масштаб зв'язків останнього з Росією вказує на те, що лідер "Сербських вовків" брав безпосередню участь у реалізації планів Москви. Втім Синджелич був не єдиним контактом сербських радикалів з росіянами. Ще однією організацією, підозрюваною у співучасті підготовки заворушень у Чорногорії, стало "Балканське козацьке військо". Його отаман Віктор Заплатін, зокрема, підтримує тісні стосунки з керівником Російського інституту стратегічних досліджень (РІСД) Леонідом Решетніковим. Зокрема, на сайті "Козачого війська" зазначено, що делегація сербських "козаків" побувала в Москві з 11 по 16 жовтня поточного року, де вони зустрічалися з Решетніковим. Це сталося буквально за пару днів до запланованого перевороту.
Як повідомлялось раніше, 27 жовтня сербське видання Danas з посиланням на джерела заявило, що із Сербії була депортована група російських громадян, підозрюваних у причетності до підготовки терактів у Чорногорії в день парламентських виборів. За підозрою у підготовці терактів у Чорногорії були затримані близько 20 громадян Сербії. Прем'єр-міністр Сербії заявив, що були виявлені ще кілька груп, які «діяли в координації з іноземцями».  

    21.11.2016
Коментарі (0)
оновити код
Додати коментар:
Ім'я:
Код:
зареєстровані користувачі не вводять код перевірки (зареєструватися).
вхід для зареєстрованих користувачівВхід