Онлайн-трансляції

Історії гідності та європейського вибору: частина четверта (ВІДЕО)

 

Побиття студентів та перші смерті на Майдані, жорстокі розстріли протестувальників. Тоді усі зрозуміли, пересидіти революцію вдома не вийде. По всій країні активісти вимагали відставки чиновників, аби влада нарешті стала народною. Осторонь не залишились і Чернівці.
- До 10 години увесь цей відрізок вулиці був ущент заповнений людьми. Це були не ті люди, яких навмисно сюди звозили. Неорганізовані натовпи. Серед них я бачив дуже багато знайомих мені людей, - розповів Микола Щербина, учасник Євромайдану.
- Намагались дуже довго виламати ті бокові двері, їх заставили зсередини. А тут був кордон із міліції. Виглядало усе дуже дивно. Дуже страшно. Особливо спротив міліції. Я думаю, що це було великою помилкою. Тоді б не було того "дестрою", який трапився, - вважає Артем Жук, учасник Євромайдану.
- Створювався опір з боку правоохоронних органів, кидались димові шашки. Тоді багато людей того диму наковтались. Приємно було, що спрацювали ті люди, які тут стояли. Вони пішли закупили маски, принесли сюди, дали людям. Це врятувало, - зауважив Микола Щербина, учасник Євромайдану.
- Я пам'ятаю дуже добре один момент, як я побіг у магазин за молоком. Багатьом хлопцям, які буди попереду, потрапив газ в очі, й потрібно було промивати. Я дуже швидко біг туди й назад. Подавав це молоко, і взяв багато яєць чомусь. Ми намагались їх закинути. З іншого боку летіли димові шашки, а ми кидали їм яйця. Ось такий штурм, - підкреслив Артем Жук, учасник Євромайдану.
- Тоді ж, я пам'ятаю, на початку мітингу, люди, які працюють тут, в обласній адміністрації, виглядали з вікон і висловлювали свою підтримку. Звісно, вони не кричали "Ми з вами", не витягали плакатів. Але вони махали і показували палець догори, що вони згідні з тим, що відбувається, - розповів Микола Щербина, учасник Євромайдану.
Тоді усі вимагали лишень одного - відставки тодішнього очільника області Михайла Папієва. Після активного двогодинного штурму він все ж вийшов до людей. Проте говорив зовсім не те, чого від нього чекали:
- Відставки не буде. Відставки і заяви не буде, - сказав Михайло Папієв.
- Я пам'ятаю, як кордон міліції відводив його, і він сміявся, дивився в бік активістів. Кордон із правоохоронців, десь 20 осіб. І він дивився в бік активістів і насміхався над ними, - зазначив Артем Жук, учасник Євромайдану.
Та все ж активісти дали Папієву другий шанс. Щоправда, уже за місяць прагнули не лише відставки, а й розправи.
- Прошу прийняти мою відставку з посади голови Чернівецької обласної державної адміністрації 19 лютого 2014 року, - заявив Михайло Папієв, голова Чернівецької ОДА 2010-2014 рр..
Не менш відданим регіоналом виявився і однопартієць Папієва, тодішній формальний очільник міста Віталій Міхайлішин, який до останнього сумлінно служив своєму Президенту.
- Так, я за президента Януковича. Я - член партії регіонів. Я не виходжу. Вам соромно, а мені не соромно, - сказав Віталій Михайлішин.
Попри намагання регіоналів втриматись на своїх місцях, придушити повстання та не помічати революції, українці перемогли. "Легітимний" Президент, як сам себе й досі називає Янукович, втік разом зі своїми прибічниками та награбованими статками. Перемога Революції Гідності далась нелегко - Герої Небесної Сотні віддали свої життя за краще майбутнє для країни. А учасники Євромайдану кажуть, тоді усі знали, чому та за що вони боролись.
- Ти мав бути тут, мав бути на цьому місці й мав робити цю історію. Тому що це твоя країна, твоє місто…, - наголосив Артем Жук, учасник Євромайдану. 

    19.11.2016
Коментарі (0)
оновити код
Додати коментар:
Ім'я:
Код:
зареєстровані користувачі не вводять код перевірки (зареєструватися).
вхід для зареєстрованих користувачівВхід