Онлайн-трансляції

Чим жили "воїни світла", що любили, у що вірили та за що стояли на Майдані? (ВІДЕО)

 

Після кривавого розгону Майдану в ніч на 30 листопада хвиля обурення прокотилася всією Україною.
- На Майдані були переважно емоції. Так, це захоплювало, цей дух братерства, і ти знав, що ти - українець, відчув тоді вперше, що ти - українець, що таке українці, вільний народ. Які в мороз і сніг, під водою і під кулями будуть добиватися свого, - наголосив Юрій Аксенин, син Героя Небесної Сотні.
Не зміг змиритися з жорстоким побиттям студентів і батько Юрія, чернівчанин Василь Аксенин.
- Болісно. У нього тиск піднімався через це. І от він зірвався і поїхав. Після розмови зі мною, коли я сказав, що хочу зі своїми хлопцями поїхати до Києва, він сказав, що "ні, ти маєш роботу, працюй". Каже: "Я розумію, що ти хочеш, щоб представник Аксениних там був". Каже: "Я поїду", - розповів Юрій Аксенин, син Героя Небесної Сотні.
Василь Аксенин пробув на Майдані майже місяць. Юрій каже, його батько намагався уберегти рідних і не розповідав усіх жахливих деталей тих буремних днів.
- Увечері він подзвонив, я кажу: "Тату, ти чого знов туди поїхав?". Він каже: "Синку, спочатку помру я, а потім ти, якщо потрібно". Він мені зателефонував вранці, я не міг говорити, сказав, що перенаберу. І вже через дві години мені подзвонила мама і сказала, що тата забрали у лікарню, - розповідає Юрій Аксенин, син Героя Небесної Сотні.
Поранення Василь Аксенин отримав на Інститутській. Після цього зв’язок із ним обірвався. Тоді Юрій подзвонив товаришам, які теж були в той час на Майдані, аби дізнатися, в котрій саме лікарні батько та чи живий він.
- Я зірвався, поїхав попутками до Києва, ввечері вже був там, а вранці вже в лікарню потрапив до нього, - сказав Юрій Аксенин, син Героя Небесної Сотні.
Тоді Юрій дізнався, що батько отримав досить важке поранення. Але, каже хлопець, тоді нічого не віщувало біди.
- Поранення було в таз, пройшло наскрізь, відірвало шматок куприка. Коли я прийшов у лікарню, лікарі сказали, що загрози життю немає. Тільки загроза того, що він може втратити ногу, - зазначив Юрій Аксенин, син Героя Небесної Сотні.
Згодом, каже Юрій, виявилось, що лікарі помилились. І Василя Аксенина довелось терміново везти до Польщі.
- Пам’ятаю, що я прийшов, це тато там, тактильний контакт, він дав руку, стиснув і тільки піт капав, мовчав, бо боляче. Морфій кололи, не допомагало, - каже Юрій Аксенин, син Героя Небесної Сотні.
Василь переніс складну операцію. Три тижні боротьби, однак серце не витримало важких травм.
- Коли в тата стало серце, обікрали палату, телефони покрали, мама навіть не могла подзвонити, сказати, що тато помер: ні номерів не було, нічого. Подзвонили з посольства і тоді вже сказали, що помер, - розповів Юрій Аксенин.
Батько завжди був небайдужим до чужої біди, але сина на Майдан відпускати не хотів.
- Казав, що не розуміє, що там роблять молоді хлопці, що молодим там не місце, що це справа старих. Що старі запустили і що шкода, шкода тих хлопців, які падали біля нього. У лікарні він мені говорив: "Синку, ти хочеш щось змінити - почни з себе". Для мене він був най-най, він - мій Бог, - наголосив Юрій Аксенин, син Героя Небесної Сотні.
Василь Аксенин став одним із тих, кого пізніше назвали Героєм Небесної Сотні. У ті буремні дні Єврореволюції на Майдані загинули 108 людей. І свої життя вони віддали за правду, свободу та незалежність. Вони засвідчили: український дух є незламним, а народ - нескореним. 

    18.11.2016
Коментарі (0)
оновити код
Додати коментар:
Ім'я:
Код:
зареєстровані користувачі не вводять код перевірки (зареєструватися).
вхід для зареєстрованих користувачівВхід