Онлайн-трансляції

Чернівецькі ліцеїсти тимчасово стали прикордонниками (ФОТО ВІДЕО)

 

Знайти своє покликання - значить проявити себе у праці, яка б найкраще відповідала твоїм інтересам. Ліцеїсти під час екскурсії ознайомилися з прикордонною справою. Багато з них вже замислюються над тим, аби обрати для себе майбутню професію на справжньому кордоні. Династію прикордонників хоче невдовзі продовжити і Денис Манівчук. Практично вся його родина - люди військові. Навчаючись у Чернівецькому ліцеї, каже, жодного дня не пошкодував за звичайним навчальним процесом. Після закінчення вже хоче вступати до Хмельницької прикордонної академії.
- Мені дуже подобається військова форма, дуже подобаються військові машини. Як на мене, це має бути мрія кожної дитини - ходити у військовій формі прикордонної служби, - наголосив Денис Манівчук, учень 11 класу Чернівецького військово-спортивного ліцею.
До того ж уже знає, які вміння потрібні.
- Перевіряти машини, паспорти. Стежити за порядком на кордоні. Дуже захопило, як молоді хлопці, які нещодавно закінчили прикордонний заклад, перевіряють машини, стежать за порядком, чи немає контрабандистів, - розповів Денис Манівчук, учень 11 класу Чернівецького військово-спортивного ліцею.
Тут побачив, що молоді теж довіряють, немає якогось "іншого" ставлення до новачків. Його ж однокласниця Олена Раєцька хоче бути слідчою, тому поки мріє про академію Міністерства внутрішніх справ. Каже, військове життя, навіть у ліцеї, змінює людей: вони стають серйознішими.
- Я ставлюся до всього дуже відповідально. Якщо мені щось доручили, то я точно знаю, що маю це зробити, - зауважила Олена Раєцька, учениця 11 класу Чернівецького військово-спортивного ліцею.
Більше півсотні вихованців Чернівецького військово-спортивного ліцею-інтернату побували на ділянці кордону "Порубне", де їм розповідали та наочно показували усі тонкощі служби прикордонних нарядів.
- Від перетину шлагбауму в пункті пропуску, вартового, його дій, його обов’язків, до подальшої перевірки транспортного засобу, як здійснюється паспортне оформлення. Тобто всі процедури по черзі діти можуть наочно побачити, - запевнив Сергій Бровко, речник Чернівецького прикордонного загону.
Старшокласникам розповіли про найпоширеніші способи приховування контрабандних товарів, завдяки яким зловмисники намагаються нажитись. Ліцеїсти під час навчального процесу проходять спецкурс "Охорона державного кордону".
- Проведено цикл теоретичних занять, а сьогодні у нас практичне заняття. Щоб діти на практиці подивилися, яким чином здійснюється оперативно-службова діяльність у відділі прикордонної служби "Порубне", який безпосередньо охороняє ділянку кордону, - пояснив Василь Шило, заступник директора Чернівецького військово-спортивного ліцею.
На території відділу прикордонної служби учням випускних класів ліцею показали і військову техніку.
- У ліцей не тільки прикордонники приходять із профорієнтаційною роботою, а й Національна гвардія, представники Державної служби надзвичайних ситуацій, Національної поліції, Служби безпеки України, - підкреслив Василь Шило, заступник директора Чернівецького військово-спортивного ліцею.
Тому учні мають можливість ознайомитися фактично з усіма видами військової служби.
- Вони проходять практику і більш професійними термінами володіють, знають що є що. Якщо поставити, наприклад, пристрій для відстрілу гумових куль, газовий балончик, оптичні засоби, то ліцеїсти вже більш ознайомлені, що це і для чого застосовується, аніж діти такого ж віку, які навчаються у звичайній школі, - зауважив Сергій Бровко, речник Чернівецького прикордонного загону.
Загалом такий пізнавальний виїзд на кордон старшокласникам сподобався.
- Побачила багато чого цікавого: як пропускають за кордон, що потрібно. Дуже цікаво було, - зізналася Олена Раєцька, учениця 11 класу Чернівецького військово-спортивного ліцею. 

    07.10.2016
Коментарі (0)
оновити код
Додати коментар:
Ім'я:
Код:
зареєстровані користувачі не вводять код перевірки (зареєструватися).
вхід для зареєстрованих користувачівВхід