Онлайн-трансляції

Через загрозу африканської чуми на Хотинщині посилюють заходи безпеки

 

На засіданні протиепізоотичної комісії обговорили проблему африканської чуми свиней.
В одному із сіл Дунаївецького району, Хмельницької області, виявили спалах африканської чуми свиней (АЧС). Спочатку у фермера захворіли свині, а через деякий час почали помирати. У жителів цього села мають вилучити тварин, умертвити та спалити їх, а на виїздах із села облаштовано 2 пости, які дезінфікують авто, що виїжджають. Про це повідомив в. о. начальника управління ветеринарної медицини у Хотинському районі Іван Ткач.
У зв'язку з цією ситуацією, в Атаках цілодобово чергують ветеринари, а у Хотині та Клішківцях працюють комісії на ринках, які перевіряють наявність документів на свинину та м'ясо. Порушників цих норм не допускатимуть до реалізації товарів. Таке рішення ухвалили 19 травня на позачерговому засіданні протиепізоотичної комісії за участю очільників виконавчої гілки влади, працівників і керівників ветслужби району та області, управління агропромислового розвитку, сільських голів, співробітників поліції, Державтоінспекції, управління цивільного захисту населення, лісівників та інших спеціалістів.
Учасники засідання обговорили складну ситуацію, що склалася у сусідній Хмельницькій області, та шукали шляхи недопущення вірусу на Хотинщину. Зокрема продовжує працювати санітарний пропускний пункт в Атаках, щоб не допустити завезення на територію району заражених вірусом АЧС свиней чи м’ясні вироби зі свинини. Ветеринари разом із працівниками поліції та Державтоінспекції чергують цілодобово: перевіряють дозвільні документи на продукти тваринництва, і якщо їх немає, не впускають машину на територію району. Розглядали також можливість організувати подібний пост у Перебиківцях, щоб виключити можливість переправки продукції через поромну переправу.
У такому режимі район житиме до тих пір, поки у Хмельницькій області не завершиться карантин.
Довідково. Африканська чума свиней (африканська гарячка, східноафриканська чума, хвороба Монтгомері) - вірусна хвороба свиней, яка проявляється гарячкою, синюшністю шкіри та поширеними крововиливами внутрішніх органів.

 

    20.05.2016
Коментарі (2)
оновити код
Додати коментар:
Ім'я:
Код:
зареєстровані користувачі не вводять код перевірки (зареєструватися).
вхід для зареєстрованих користувачівВхід