Онлайн-трансляції

На Буковині вдарили заморозки: сади і городина зазнали непоправної шкоди

 

Хоч нічна мінусова температура і не стала несподіванкою для краян, та все ж більшість плекала надії, що прогноз синоптиків не справдиться. На жаль, заморозки на Хотинщині і Сокирянщині таки вдарили. Вночі стовпчики термометрів опустилися до -3, а подекуди й -5 градусів.
Дорогою ціною обійдуться господарям вкриті памороззю сходи городини, крони плодових дерев, замерзлий цвіт плодових дерев.
- Ми у розпачі. Вночі на полі односельці фіксували -4. Більшість сходів пошкодило морозом: картоплю, редиску, боби, квасолю. Прив’яло і пожовкло ще звечора зелене листя на деревах, рясний білий цвіт почорнів, - розповіла Людмила Степанівна Снігур із Грозинців.
Ширівчанка Віталіна Никодимівна Лазар із прикрістю зауважила, що якщо гудиння картоплі з часом ще може відійти, то кабачки, квасолю доведеться пересівати.
- Зважили на прогнози спекотного та сухого літа і й на те, що цієї весни усі рослини розвиваються інтенсивніше, тож і висаджували все якомога раніше в грунт, доки він ще досить вологий. Аж тут погода вирішила зле пожартувати. Серце кров’ю обливається, коли дивлюся на почорнілий цвіт полуниці, яблунь і груш. Зів’яло молоде листя горіхів, - наголосила жінка.
Подібні прикрощі спіткали жителів Клішківців, Млинків, Зарожан та решти сіл району, а також Хотина. Сокирянщину теж не обійшло лихо.
Довідково. Найбільшої шкоди поворотні весняні заморозки завдають плодовим деревам під час вегетації: ушкоджують бутони, квітки і зав’язь. 

    28.04.2016
Коментарі (0)
оновити код
Додати коментар:
Ім'я:
Код:
зареєстровані користувачі не вводять код перевірки (зареєструватися).
вхід для зареєстрованих користувачівВхід