Онлайн-трансляції

Цього року соняшнику на Буковині буде більше, ніж сої, бо так вимагає ринок (ВІДЕО)

 

- Вимоги ринку вносять свої корективи. Планується на 8,8 тисячі гектарів збільшити посів соняшника, а на 11,2 тисячі гектарів зменшити посів сої. Соняшник нині більше у попиті, ціна на нього вища, аніж на сою. Сьогодні багато товаровиробників мають у запасах сою і не можуть її реалізувати, - зазначив Олександр Варжевський, директор Департаменту агропромислового розвитку Чернівецької ОДА.
Проте, кажуть, соняшник виснажує землю, тому зменшується і родючість. Тож і культури, які засівають, потрібно чергувати. Та займатися цим повинні ті, хто бере землю в оренду, кажуть чиновники.
- Орендарі беруть землю в оренду не менше ніж на 7 років. Якщо зменшилась родючість ґрунту, то можна висувати відповідні претензії орендарям, - пояснив Богдан Бойчук, заступник директора Департаменту агропромислового розвитку Чернівецької ОДА.
Утім, санкцій у таких випадках поки ніхто не застосовує, кажуть у відомстві.
- Функції контролю, які здійснює Держсільгоспінспекція, сьогодні не виконуються. Вона зараз у стадії ліквідації. Тому ці питання дотримання змін щодо раціонального використання ріллі, земель не на належному контролі, - підкреслив Олександр Варжевський, директор Департаменту агропромислового розвитку Чернівецької ОДА.
Чиновники запевняють, уже підрахували, скільки потрібно коштів, аби повноцінно організувати весняно-польові роботи.
- 503,8 мільйона гривень - це потреба на проведення комплексних весняно-польових робіт. Витрати на придбання насіння, засобів захисту, паливно-мастильних матеріалів, також амортизація, заробітна плата, - зауважив Богдан Бойчук, заступник директора Департаменту агропромислового розвитку Чернівецької ОДА.
- Не вистачає 17,3 - це досить низький відсоток тих коштів. Комусь не вистачає, деяким виробникам. Необхідно брати кредити, - сказав Олександр Варжевський, директор Департаменту агропромислового розвитку Чернівецької ОДА.
Цьогорічний врожай з Буковини планують експортувати до країн Азії та Африки, кажуть чиновники. 

    06.04.2016
Коментарі (0)
оновити код
Додати коментар:
Ім'я:
Код:
зареєстровані користувачі не вводять код перевірки (зареєструватися).
вхід для зареєстрованих користувачівВхід