Онлайн-трансляції

Сторожинецькі лісівники випускають кабанів у природу (ВІДЕО)

 

У Сторожинецькому лісгоспі є два тваринних вольєри, у яких розводять косуль та диких кабанів. Свинок за кілька років стало більше, зараз їх аж 29.
- У зв’язку з тим, що вольєр має лише 22 га, їм уже не вистачає місця для їхнього існування. Тому ми вирішили сьогодні частину тварин випустити на волю, - пояснив Ігор Беленчук, директор ДП "Сторожинецьке лісове господарство".
Випускають тільки частину. На розплід у вольєрі залишають 3-х самок і 2-х самців. Деякі з них уже чекають поповнення.
- Ми тут тримаємо свого роду генетичний резерв нашої популяції. Кожного року вони дають приплід, і кабанів у вольєрі стає все більше і більше, а їх потрібно годувати. І тому у будь-якому випадку настає момент, коли їх все одно треба випускати в природу, і тоді все буде нормально, а резерв так чи інакше залишиться, - зазначив Сергій Честов, головний мисливствознавець ДП "Сторожинецьке лісове господарство".
- У нас, де розташовані вольєри, зроблені такі умови, що місцевість і волога, є місцевість і суха, і тому останніми роками дуже приплід зберігається. І тому розмноження цих тварин відбувається, як на волі, - зауважив Ігор Беленчук, директор ДП "Сторожинецьке лісове господарство".
Попри це, в умовно природному середовищі залишається і вожак зграї - кабан Борька, який незмінно керує усіма. Поки його родичі тікають у ліс, він позує на камеру.
Для того, аби заманити кабанчиків з усього вольєра до місця, де їх випускатимуть, лісівники вдаються до хитрощів: закидають у вольєр рибку, якою ті дуже люблять ласувати.
- У природі вони самі собі знаходять вихід зі становища, тому що кабан - мігрант, він мігрує на великі відстані й під час гону самці кабанів проходять і до 100 кілометрів у пошуках самки, тому тут небезпеки близького інбридінгу немає, - запевнив Сергій Честов, головний мисливствознавець ДП "Сторожинецьке лісове господарство".
На початку дикі свині від вольєру далеко не відходитимуть, бо дуже звикли до місця, де їх годували. Згодом все-таки підуть далі, але тваринознавці сподіваються, що до сусідньої Румунії не мігрують, бо ж мають знати своє місце.
Загалом в області налічують понад півтори тисячі кабанчиків. За попередній сезон полювання, при ліміті на відстріл 240 особин, мисливці здобули тільки 191. Але якщо диких свиней у природі є достатньо, то інших тварин треба захищати.
- У сезон полювання 2016-2017 років ми заборонимо полювання на оленів на території Чернівецької області. Полювання як такого не буде. Дамо йому час, щоб він відновився і щоб збільшилось його поголів’я, - сказав Роман Череватий, заступник начальника Чернівецького обласного управління лісового та мисливського господарства.
- Тому і є державна лісова охорона. Ми повинні охороняти і ліс, і диких тварин, - зазначив Сергій Честов, головний мисливствознавець ДП "Сторожинецьке лісове господарство".
Також завдання лісової охорони краю - пильнувати, щоб кабани не йшли до людей у села та у поля. Щоправда, вже за кілька місяців тваринки відвикають від людей і самі до них не підуть.  

    18.03.2016
Коментарі (0)
оновити код
Додати коментар:
Ім'я:
Код:
зареєстровані користувачі не вводять код перевірки (зареєструватися).
вхід для зареєстрованих користувачівВхід