Онлайн-трансляції

У звіринці на Путильщині - поповнення (ВІДЕО)

 

Еколого-просвітницький центр, в якому живуть майже два десятки диких тварин, розташований у селі Селятин, що на Путильщині. Півроку тому тут народилося ведмежатко Славка. Загалом досить складно ведмедиці виносити й народити маля в неволі, каже лісничий, але тут умови хороші, тому і Славка з’явилася без проблем.
- Батьки - ведмеді наші карпатські. Тут умови для них, що в природі навіть таких не можна знайти, бо хороші, - підкреслив Іван Юльнюк, лісничий Селятинського лісництва ДП "Путильський лісгосп".
Добрячий клубок щастя назвали Славкою, вже за традицією.
- Хто знайшов, іменем того і називаємо. Бачите, у нас Славку Славко знайшов. Це Антоша, теж у нас був Антоша такий, - розповів Іван Юльнюк.
Мешкає ведмежа в окремому вольєрі. Дуже любить привертати до себе увагу. Але улюбленцями публіки поки залишаються її батьки - Антоша та Машка. Вони знають чимало команд, виглядають кремезно, вміють голосно мекати й цілуватися з лісничим.
Ніжними поцілунками обдаровує господаря й оленя Юрчик.
Площа цього звіринцю - майже 4 гектари. Раніше тут були лише олені і кабани, каже лісничий, а зараз у вольєрах мешкають 17 диких звірів.
- Ведмедів три - два великих і один малий, лисиці, кабани, косулі, олені, борсук, вовк, перепілки. Є також зайці дикі. Все, що є, все можна побачити тут на власні очі, - запевнив Іван Юльнюк.
Загалом тут усі звірі - гурмани й ласуни. Щодня доглядальниця Марія готує їм кілька відер каші.
- Борсучок Фіма теж дуже любить їсти те, що й люди, - кашу, все таке. Лисиця теж рибу любить їсти. Вовк - то йому лиш кісточки подавай. Олені - лиш там хліб отак побачать, то вже біжать із лісу, ну де б вони не були, - розповіла Марія Кисельова, доглядальниця.
До цього звіринцю щодня приходить чимало людей. Для них це чи не єдина можливість побачити практично усіх звірів, які живуть у Карпатах. Випускати на волю тваринок не варто, бо вони не пристосовані до дикого життя, але деякі звірята, особливо маленькі, буває, все ж тікають.  

    12.12.2015
Коментарі (0)
оновити код
Додати коментар:
Ім'я:
Код:
зареєстровані користувачі не вводять код перевірки (зареєструватися).
вхід для зареєстрованих користувачівВхід