Онлайн-трансляції

Лісівники Сокирянщини вирощують дерева та декоративні рослини по-європейськи (ВІДЕО)

 

Найголовнішим структурним підрозділом Сокирянського лісгоспу вважають Вашківецький лісопункт. Тут деревину сортують, розпилюють, відвантажують та продають. Вся сировина, яка надходить на лісопункт, має чіпи.
- Бирка - це паспорт дерева. Встановлюються програми на смартфони, що кожна людина може прийти і просканувати бирку, і побачити, де ця деревина виросла, в якому кварталі, якого лісництва, її порода, її об’єм, яка людина її відвантажила, де її відвантажила і де пункт отримання цієї деревини, - пояснив Максим Ворона, начальник Вашківецького лісопункту.
В Іванівецькому лісництві Сокирянського лісгоспу функціонує базисний лісовий розсадник, де вирощують посадковий матеріал дуба, клена, липи, ясеня, граба, а також декоративні види рослин: самшит, ялівець, форзиція, тис, туя, шипшина й бирючина.
- Озеленення, ландшафтний дизайн, облаштування парків. Різні форми. Люди зараз навіть заліснюють майданчики, для цього це і вирощується, щоб населення мало де придбати посадковий матеріал, - зазначив Микола Гринько, лісничий Іванівецького лісництва.
Однією з цьогорічних новинок є європейська практика вирощування декоративного посадкового матеріалу з закритою кореневою системою в торф’яних таблетках. Приблизно рік у теплиці в родючому ґрунті - і далі, без шкоди для кореневої системи, саджанці можна пересадити у горщики чи на відкриту площу. Завдяки цій процедурі не обривається коріння рослин, і вони добре приживаються на новому місці. Фахівці розповідають, таким чином вирощують саджанці майже у всіх європейських країнах. Це і зручно, і вигідно. У розсаднику також є тепличне господарство, площею 100 квадратних метрів, в якому доглядають до 10 тисяч укорінених живців цінних декоративних порід.
- Треба своєчасно полити, своєчасно притінити, парниковий ефект щоб був, температура певного резонансу, бо воно або згорить, або висохне, - сказав Микола Гринько.
Страуси, косулі, дикі кабани та олені, - це неповний перелік тварин, за якими доглядають лісівники Ломачинецького лісництва.
- Ну, де ви побачите тут страусів? Діти приїжджають сюди зі шкіл, із садочків. Люди приходять, дивляться. Задоволені, - сказав Андрій Маковійчук, лісничий Ломачинецького лісництва.
Це лісництво також має свою пасіку. За цьогорічний сезон меду у Ломачинецькому лісництві заготували близько 800 кілограмів. Охорона та захист лісів є пріоритетним напрямком роботи лісівників Сокирянщини. Одним зі способів досягнення цього є створення нових та оновлення існуючих рекреаційних пунктів у лісових масивах краю.
Державне підприємство "Сокирянське лісове господарство" засноване 28-го січня 2008 року, у зв’язку з реорганізацією "Хотинського лісового господарства". Воно розташоване на території Сокирянського та Кельменецького адміністративних районів Чернівецької області - у басейні річки Дністер.
- У Сокирянському районі це одне з найбільших підприємств. Найбільший платник податків до Сокирянського бюджету - як районного, так і державного. Ми від початку року сплатили близько 6 мільйонів податків різних рівнів. При цьому частка бюджетного фінансування лісгоспу складає лише 800 тисяч на рік, - підкреслив Василь Гончар, директор ДП "Сокирянське лісове господарство".
Більше про роботу лісових майстрів Сокирянщини дивіться сьогодні, 12-го листопада, у програмі "Спільними зусиллями" о 21:05. 

    12.11.2015
Коментарі (0)
оновити код
Додати коментар:
Ім'я:
Код:
зареєстровані користувачі не вводять код перевірки (зареєструватися).
вхід для зареєстрованих користувачівВхід