Онлайн-трансляції

Повернути селянам лісові землі, які в них незаконно забрали ще в 40-х роках, намагаються обласні обранці (ВІДЕО)

 

- При розпаюванні земель у 1999 році чомусь було випущено питання розпаювання лісів колгоспних. І вони зависли. На той час Міністерство аграрної політики, оскільки ці землі були людські і майно було людським, винесло наказ про створення спеціалізованих АПК-підприємств, - пояснив Віталій Усик, в. о. заступника голови Чернівецької ОДА.
А нині цими землями користуються спецлісгоспи, які підпорядковуються АПК. Депутати Чернівецької облради ж вирішили, що настав час відновити історичну справедливість та повернути людям те, що їм належало віддавна.
- Це є майно громади всієї, майно селян Чернівецької області, в яких у незаконний спосіб забрали землю, коли їх заганяли в колгоспи. І тепер цю землю було прийнято рішення повернути у комунальне підприємство, яке належатиме всій громаді області, - зазначив Ярослав Курко, перший заступник голови Чернівецької облради.
Знайшли й відповідний механізм, щоб і на державні ліси не зазіхати, і землю громаді повернути.
- Ліс - це, як записано скрізь, власність держави. А ми говоримо про закріплення земель, які знаходяться під лісом, - лісових земель - мова тоді йде про закріплення їх, як дозволяє законодавство, за державними, комунальними і навіть за приватними, де створена структура, яка дозволяє вести лісове господарство, - зауважив Віталій Усик.
Для цього і вирішили створити комунальне підприємство "Буковиналіс". Лісові землі спершу приймуть в обласну власність, а відтак, передадуть у комунальну - створеному нині підприємству. Тоді вже і визначать, як громаді користуватися своєю землею.
- На сьогодні настав справедливий момент для того, щоб ці ліси вже зробити комунальними, щоб не було того, що ми зараз маємо, встановити там нормальні правила ведення лісового господарства, і таким чином наблизити сьогодні питання використання лісових ресурсів до сільських громад і в цілому до населених пунктів, - наголосив Віталій Усик.
Попереду ще довга процедура обліковування земель. Бо ж спецлісгоспи, за словами Ярослава Курка, цього фактично не робили.
- Вони до сьогодні не обліковані, жодне з цих підприємств не має права власності на ці землі, не виготовлені документи, - підкреслив Ярослав Курко.
Через це спецлісгоспам вдалося суттєво розширити свої межі за роки незалежності України. Переважно за рахунок земель поза населеними пунктами. Саме так відбулося, наприклад, у селі Валя Кузьмина, що на Глибоччині. Така ж ситуація і в інших районах, каже чиновник.
- Спецлісгосп умудрився вже збільшити свою площу, починаючи з 1991 року, на 40 га. Тобто він у незаконний спосіб зайняв ті землі, які йому ніколи не належали, які просто через безгосподарність заросли чагарниками і лісами невеликими, - сказав Ярослав Курко.
Нині ж усе спробують передати в розпорядження новоствореного підприємства "Буковиналіс". Подібну процедуру, каже Ярослав Курко, вже успішно здійснили в багатьох областях України. Коли усе залагодять остаточно, буковинці зможуть вільно розпоряджатися своїми землями - як для побутових та господарських потреб, так і для покращення туристичної привабливості регіону загалом. 

    29.09.2015
Коментарі (0)
оновити код
Додати коментар:
Ім'я:
Код:
зареєстровані користувачі не вводять код перевірки (зареєструватися).
вхід для зареєстрованих користувачівВхід