Онлайн-трансляції

Переселенці зі Сходу та Криму можуть голосувати на Буковині

 

На вибори запрошують усіх. Переселенці зі східних областей та Криму, бійці зони АТО - не виняток. Вимушені гості, які приїхали на Буковину, самі мають право обрати дільницю, на якій вони бажають проголосувати. Для цього потрібно звернутись у відділ ведення реєстру, щоб змінити місце голосування. У Чернівцях таких є 3: Шевченківський, Садгірський і Першотравневий. Знаходяться вони у райвиконкомах. Та багато переселенців про це навіть не знають.
- Я думаю, що це неможливо, тому що прописка в мене луганська і зареєстрована я в Луганську, в мене немає ні запрошення, ні в списках виборців тут, - зазначила Надія Овдун, переселенка з Луганська.
Коли дівчина дізнається, що проголосувати має право і тут, каже, що обов'язково піде на вибори. Для цього їй потрібно зробити наступне:
- Вони повинні написати заяву, надають копію паспорта, щоб було видно прописку, що вони з Криму, або Донецька чи Луганська, з Донецької області, відповідно, і їм нададуть таку можливість проголосувати, - пояснив Ігор Баб'юк, заступник голови обласної організації "Комітет виборців".
Переселенці зможуть голосували лише за партійні списки.
- Вони отримають тільки один виборчий бюлетень. Тому що вони не є членами громади, вони не можуть голосувати за одномандатних кандидатів, - сказав І. Баб'юк.
Багато переселенців на вибори іти не хочуть, каже Баб'юк, вони пояснюють це тим, що мають багато інших проблем, зокрема, з житлом та підготовкою до зими. А от Олег, який приїхав у Чернівці з Горлівки, що на Донеччині, каже, голосувати піде обов'язково.
- Життєва позиція повинна бути у кожної людини. Плануємо спочатку визначитись, де ми будемо все це проводити, після цього необхідно подати там заяву, - розповів Олег Сидоров, переселенець із Горлівки.
Набагато важче скористатись своїм правом голосу бійцям у зоні АТО, особливо тим, хто на передовій. Військовослужбовці Збройних сил строкової служби, які все-таки зможуть проголосувати, повинні мати військовий квиток, а от добровольці - паспорт громадянина України. 

    20.10.2014
Коментарі (0)
оновити код
Додати коментар:
Ім'я:
Код:
зареєстровані користувачі не вводять код перевірки (зареєструватися).
вхід для зареєстрованих користувачівВхід