Онлайн-трансляції

Максим Бурбак: Потрібно створити передумови для повернення трудових мігрантів в Україну

 

Питання трудової міграції українців є надзвичайно актуальним і від нього залежить економічна безпека нашої держави. Про це сьогодні під час брифінгу у Верховній Раді заявив народний депутат Максим Бурбак.

 "За різними оцінками, понад 10% українських громадян зараз працюють за кордоном. Вони стали найбільшим інвестором в економіку держави, адже за останній рік вони перерахували на територію України близько 10 млрд доларів. Актуальним є питання їхнього соціального захисту. Також нагальною є необхідність створити соціально-економічні умови для того, щоб люди не їхали за кордон, а поверталися працювати в Україну", - підкреслив нардеп.

 За його словами, низка громадських організацій наголощують на формуванні державної політики у сфері зовнішньої трудової міграції. Як голова фракції "Народного фронту", Максим Бурбак звернувся до прем'єр міністра Володимира Гройсмана з пропозицією щодо створення в системі виконавчої влади єдиного органу, який відповідатиме за державну політику у сфері трудової міграції.

 "Адже зараз ці функції розпорошені між декількома міністерствами і відомствами, немає єдиного центру координації прийняття рішень і відповідальності за прийняття рішень", - додав він. 

 У Парламенті сформовано міжфракційне депутатське об'єднання, яке займатиметься питаннями трудової міграції в законодавчій сфері та разом з громадськими організаціями буде напрацьовувати сучасне законодавство про трудову міграцію, орієнтоване саме на трудових мігрантів і членів їх сімей.

 "Наразі необхідно зменшити темпи трудової міграції українців за кордон через економічне зростання і підвищення соціальних стандартів в Україні, підтримка тісного зв'язку з українцями за кордоном, а твкож створення передумов для повернення трудових мігрантів в Україну", - наголосив Максим Бурбак.    

    22.05.2018
Коментарі (0)
оновити код
Додати коментар:
Ім'я:
Код:
зареєстровані користувачі не вводять код перевірки (зареєструватися).
вхід для зареєстрованих користувачівВхід