Онлайн-трансляції

Не час для сентиментів. У Києві відбувся 11 щорічний безпековий форум

 

Якщо Росію не зупинити тут і зараз, вона перетне ще десяток червоних ліній. Про це говорили українські та світові політичні лідери під час Київського безпекового форуму. 

Регенерувати безпеку та втримати єдність - головний виклик, перед яким опинився світ. Бо саме сьогодні Євросоюз, його цілісність та європейська модель демократії опинилися під загрозою, а світові тенденції тяжіють до дезінтеграції, зауважив екс-прем'єр Арсеній Яценюк. І якщо агресорові не дати по руках сьогодні в Україні, завтра він перетне ще десяток червоних ліній далеко за її межами. А події в Сирії - яскраве тому свідчення.

 Американські партнери висловилися про неприпустимість будівництва "Північного потоку 2". Зокрема, заступник міністра оборони США наголосив: це суперечить не лише інтересам України, а й міжнародній безпеці, оскільки Росія вже давно перетворила енергетику на зброю.
"Минулого місяця Росія ще раз продемонструвала своє бажання використати енергопитання в якості зброї, скорочуючи постачання газу через Україну і зосередженням на таких проектах, як "Північний потік 2". Сполучені Штати виступають проти цього проекту, він суперечить інтересам України та суперечить глобальній безпеці", - заявив заступник міністра оборони США з питань міжнародної безпеки Роберт Карем.

 Підтримують Сполучені Штати Україну і в питанні озброєння. Президент Петро Порошенко подякував усім партнерам за заплановані поставки летальної зброї - мова йде про протитанкові ракетні комплекси "Джавелін".
І це сигнал того, що допомога з-за кордону є потужним стримувальним фактором для Росії. Але не втрачати пильності, в тому числі інформаційної, треба не лише на території, де тривають бойові дії. З таким меседжем виступив міністр внутрішніх справ України.

 На безпековий форум до Києва приїхали також прем'єр-міністри Литви та Молдови. І останній виступив із бентежною для України та Європи заявою. Не виключено, що у найближчому майбутньому саме територією нашої країни виходитимуть із Придністров'я російські війська.
"Присутність незаконно сформованих іноземних військ у регіоні може стати причиною постійної напруги та ризику ескалації конфлікту. Ми поетапно вилучатимемо військові формування Росії з території Придністров’я за допомогою цивільної мультинаціональної місії міжнародного рівня", - повідомив рем’єр-міністр Республіки Молдова Павел Філіп.

 Однак коли це відбудеться і хто братиме участь у цій місії - питання для наступного обговорення.
 

Оксана Танащик, ТВА
 

 

    17.04.2018
Коментарі (0)
оновити код
Додати коментар:
Ім'я:
Код:
зареєстровані користувачі не вводять код перевірки (зареєструватися).
вхід для зареєстрованих користувачівВхід