Онлайн-трансляції

У Києві суд розгляне позови ГПУ про порушення оренди облгазів

 

Господарський суд м.Києва відкрив провадження за позовними заявами Генпрокуратури про визнання недійсними договорів про безоплатну експлуатацію газорозподільних систем трьома облгазами - "Харківгаз", "Львівгаз" і "Волиньгаз".
 Відповідні ухвали суду оприлюднено у Єдиному держреєстрі судових рішень, пише Українська правда.
 У позові ГПУ, поданому в інтересах держави в особі Фонду держмайна, суд просять визнати недійсним договір, укладений 29 листопада 2012 р. між Міненергетики та вугільної промисловості України та ПАТ "Львівгаз" про надання держмайна, яке використовується для забезпечення розподілу природного газу, що не підлягає приватизації, обліковується на балансі господарського товариства із газопостачання та газифікації і не може бути відокремлене від його основного виробництва. Окрім того з "Львівгазу" на користь держави просять стягнути 148 430 179, 32 грн. збитків - доходу (орендної плати), який держава могла одержати у разі укладення договору оренди держмайна, що використовується товариством для забезпечення розподілу природного газу.
 У позові щодо "Волиньгазу" суд просять визнати недійсним договір та стягнути кошти у розмірі 117 792 772 грн. 03 коп.
 У позові щодо "Харківгазу" суд просять визнати недійсним договір від 12 листопада 2012 р., додаткову угоду та протокол розбіжностей до неї, та стягнути з підприємства 40 078 974,75 грн.
 "Позовні вимоги про стягнення коштів обґрунтовані безпідставним та безоплатним використанням ПАТ "Харківгаз" спірного державного майна, яке підлягало передачі в користування виключно на умовах оренди (платного користування), у зв’язку з чим держава не отримала дохід у вигляді орендної плати за використання майна товариством протягом 2013-2017 років", - йдеться в ухвалі.

Аналогічний позов вже готується на захист інтересів громади Чернівців, повідомив народний депутат України Максим Бурбак. За його словами, друга нитка газогону вартістю понад 23 млн гривень, підлягала передачі ПАТ "Чернівцігаз" виключно на платній основі, проте громада нічого не отримала.
"Чекаємо результатів розгляду судом позову ГПУ. І одразу подаємо аналогічний позов на захист інтересів громади м. Чернівці. Комунальне майно, а саме друга нитка газогону вартістю понад 23 млн гривень, підлягала передачі виключно на платній основі!!! Громада нічого не отримала, Чернівцігаз заробило на споживачах газу, та й депутати, які зробили такий «подарунок» газовому монополісту, безоплатно передавши в оренду майно громади, залишились при своїх інтересах. Згодом і кожне село повинно повернути собі розподільчі газові мережі, які збудували на кошти своїх мешканців, та отримувати гроші за їх оренду", - йдеться у повідомленні Максима Бурбака у Facebook.

    10.04.2018
Коментарі (0)
оновити код
Додати коментар:
Ім'я:
Код:
зареєстровані користувачі не вводять код перевірки (зареєструватися).
вхід для зареєстрованих користувачівВхід